Polscy lekarze ruszyli na pomoc Włochom. Specjaliści będą pomagać na intensywnej terapii w Lombardii

"Do Brescii w Lombardii, dotkniętej przez epidemię koronawirusa gesty solidarności napłynęły z dwóch krajów, które miały zawsze bardzo trudną historię: z Albanii i Polski"- tak agencja Ansa pisze o przyjeździe ekip medycznych z Tirany i Warszawy.

Przywitanie polskich lekarzy
https://twitter.com/PLinMilano - Konsulat Polski w Mediolanie

W poniedziałek na północ Włoch samolotem wojskowym przybyło 15 polskich lekarzy i ratowników. W niedzielę rząd Albanii wysłał 30 lekarzy i pielęgniarzy.

Na zdjęciu powyżej lekarze z Albanii.

Ansa cytuje wypowiedzi przedstawicieli polskiej ekipy medycznej: "Przeczytaliśmy wszystko , co możliwe o koronawirusie”.

Konsul generalna RP w Mediolanie Adrianna Siennicka, która powitała Polaków na lotnisku we Włoszech, podkreśliła, że w zespole tym są między innymi specjaliści w dziedzinie intensywnej terapii, a ta - jak dodała - jest obecnie priorytetem w Brescii.

 

Przypomina się, że w mieście tym brakuje personelu medycznego, bo wielu lekarzy i pielęgniarzy oraz pielęgniarek jest zakażonych koronawirusem.

Przez dziesięć dni polski zespół będzie pomagać włoskim lekarzom w tamtejszym szpitalu polowym.

Włoskie media zamieściły nagrania z przylotu Polaków oraz scenę powitania łokciami, które stało się wszędzie tradycyjnym gestem w czasach epidemii. Montowane są także krótkie filmy w podziękowaniu za pomoc Polaków.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#lekarze #Włochy #Polska #pandemia #koronawirus #epidemia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo