Fundacja pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie” powstała w 2005 roku, ale jej założyciele, aby móc działać na większa skalę w 2018 roku otworzyli restaurację DIFFERENT. To jedyna w Polsce restauracja w ciemności, obsługiwana przez niewidomych kelnerów. W lokalu zatrudnione są łącznie 22 osoby, z czego 17 z niepełnosprawnościami.

Przez pierwsze 1,5 roku walczyliśmy o rentowność miesięczną.  W październiku 2019 roku dopięliśmy swego. Miesiące październik - luty były dla nas udane

- tłumaczy prezes zarządu fundacji Anna Bocheńska.

Niestety, kiedy w marcu nadeszła pandemia koronawirusa, restauracja, podobnie jak wiele innych, musiała zostać zamknięta ze względu na bezpieczeństwo pracowników i gości.

Najpierw byliśmy załamani. Później przypomniało nam się hasło, które przyświeca nam od kilkunastu lat działania fundacji „nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy”

- czytamy na stronie pomagam.pl, gdzie trwa zbiórka funduszy.

Fundacja dostaje codziennie listy z prośbami o pomoc i trudno jest przejść wobec nich obojętnie. W związku z tym pracownicy restauracji zdecydowali się nieść pomoc mimo przeszkód.

7 dni w tygodniu będziemy dowozić gorące, dwudaniowe posiłki do mieszkań najuboższych Warszawiaków, niosąc Im tym samym realne wsparcie i nadzieję. Weryfikacja beneficjentów pomocy jest prowadzona przez naszego pracownika socjalnego, Ośrodki Pomocy Społecznej i Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawa. Cel – nakarmić powyżej 123 osoby dziennie i uratować DIFFERENT! Walczymy o pracę dla osób, które nigdzie indziej szybko pracy nie znajdą. Pomożesz?

- pytają pracownicy restauracji Different w Warszawie.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, jest to pomoc 2 w 1. Z jednej strony, najubożsi Warszawiacy otrzymają ciepły posiłek - z drugiej zaś, osoby z niepełnosprawnościami nie stracą pracy, która jest im tak bardzo potrzebna.

Zainwestowaliśmy 4600 zł w zakup zgrzewarki do pakowania tacek z daniami głównymi oraz pierwszą partię 800 kompletów eko pojemników. Zrobiliśmy zamówienie produktów w Makro i u rolnika dowożącego nam świeże warzywa/owoce. Na więcej już nas nie stać

- czytamy w ogłoszeniu na pomagam.pl, gdzie można wesprzeć finansowo restaurację, by ta mogła zrealizować pomoc dla potrzebujących.

Jeżeli chcesz wpłacić jakąkolwiek kwotę i pomóc restauracji DIFFERENT, wejdź TUTAJ.

Oprócz wpłacania pieniędzy, pracowników restauracji można wesprzeć w inny sposób. Do produkcji "posiłków kryzysowych" potrzeba produktów - warzyw, mięsa, makaronów i wiele innych. Każda pomoc się liczy i jest na wagę złota!

Więcej informacji na temat restauracji znajdziecie na stronie restauracjadifferent.pl/