„W szpitalu w Biłgoraju zmarł 60-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim”

– poinformowała.

Zaznaczyła przy tym, że Lubelski Urząd Wojewódzki nie jest upoważniony do udzielania innych informacji o zmarłym.

To czwarty w woj. lubelskim zgon osoby zakażonej koronawirusem. Wszystkie osoby zmarłe cierpiały też na inne choroby.

Strzępka poinformowała również o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, dotyczących dwóch mężczyzn i kobiety.

„Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym”

– dodała.

Dziś rano Strzępka informowała o sześciu potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Łącznie w regionie odnotowano 114 zachorowań.

W Lubelskiem jest 25 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 7572 osoby poddane kwarantannie i 3897 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. 14 osób wyzdrowiało – informowała Strzępka w poniedziałek po południu.