We Włoszech 1648 nowych zakażeń. To spadek w porównaniu z poprzednimi dniami!

812 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby we Włoszech - podała Obrona Cywilna na codziennej konferencji prasowej w Rzymie. Tym samym zanotowano wzrost łącznej liczby zgonów do 11591. Obecnie w całym kraju zakażonych jest 75 tysięcy osób. Od niedzieli ich liczba wzrosła o 1648, co oznacza spadek w porównaniu z poprzednimi dniami. Padł też dzienny rekord wyleczonych.

zdjęcie ilustracyjne,
pixabay.com/rottonara

Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 75 tysięcy osób.

Od wybuchu w lutym kryzysu epidemicznego zanotowano we Włoszech ponad 101 tysięcy przypadków takiej infekcji.

Wyleczonych zostało dotąd 14620 chorych. W ciągu jednej doby ich liczba zwiększyła się o 1590 i jest najwyższa od początku epidemii - podkreślił szef włoskiej Obrony Cywilnej Angelo Borrelli.

"Jeśli chcemy pokonać wirusa, musimy pozostawać w domu. Musimy jeszcze zdobyć się na trochę wyrzeczeń" - oświadczył Borrelli. Zwrócił uwagę na wysoką liczbę osób karanych codziennie za naruszenie przepisów o ograniczeniu możliwości wychodzenia z domu. Dodał, że w niedzielę było ich ponad 6 tysięcy w całym kraju.

Szef Rady ds. Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli wyraził przekonanie, że przedłużone zostaną przepisy o walce z epidemią, ograniczające między innymi możliwość wychodzenia z domu. Na razie obowiązują one do 3 kwietnia.

"Widzimy rezultaty, a ich nie osiągnęlibyśmy bez kroków w celu ograniczenia wirusa. To powód, by te wyrzeczenia obowiązywały dalej" - dodał.

"Idziemy w dobrym kierunku i nie możemy nawet minimalnie zmieniać strategii. Nie będzie to proces powrotu do normalności od zera do wszystkiego, będzie stopniowy"

- oświadczył Locatelli. Dodał, że nie można dopuścić do powstania dalszych ognisk zachorowań, zwłaszcza takich, jakie były. "Celem jest powrót do możliwie najbardziej normalnego stylu życia" - podkreślił włoski profesor.

We Włoszech wykonano dotychczas 477 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo