Z danych centrum wynika, że w ciągu minionych 24 godzin z powodu koronawirusa zmarły 82 osoby. 1063 testów dało pozytywny wynik, przez co ogólnie w Belgii odnotowano 11899 osób zakażonych.

Wcześniej, codziennie stwierdzano kilkaset nowych infekcji, jednak od kilku dni jest ich ponad tysiąc. Powodem wyższej liczby zakażonych jest nie tylko rozprzestrzenianie się wirusa, ale też zwiększenie zdolności do przeprowadzania testów. Łącznie w Belgii hospitalizowanych jest 4524 pacjentów. 927 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

- Liczba hospitalizacji pozostaje wysoka i może nadal rosnąć w najbliższych dniach, ale wyraźnie widzimy, że skala epidemii maleje. Tempo wzrostu maleje z powodu podjętych środków i naszych wysiłków. „Bardzo ważne jest kontynuowanie tych wysiłków, aby zapobiec dalszemu wzrostowi

 - podkreślił wirusolog Steven Van Gucht.

Od 15 marca 1527 osób zostało uznanych za wyleczonych i mogło opuścić szpitale - w ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 168 pacjentów.

Dotychczas zdecydowana większość zmarłych na COVID-19 to osoby powyżej 65. roku życia, ale "znaczna część" przypadków śmiertelnych to pacjenci w wieku od 45 do 64 lat. Kilka zgonów odnotowano również także w kategorii wiekowej 25–44 lata.