Z OSTATNIEJ CHWILI

Dawid Kubacki drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt • • •

Na taki powiew optymizmu Włosi czekali od tygodni. "Spada liczba przypadków zakażeń"

Na taki powiew optymizmu, choć delikatny, Włosi czekali od kilku tygodni. - W ostatnich dniach w Lombardii wiele zmieniło się w przebiegu epidemii koronawirusa, spada liczba przypadków zakażeń - tak sytuację opisał dziś przedstawiciel władz tego włoskiego regionu Giulio Gallera. Jego zdaniem są rezultaty wprowadzonych kroków.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W wywiadzie dla włoskiej telewizji Canale 5 Gallera, który jest szefem wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach regionalnych, powiedział: "W Lombardii zauważamy stopniowy spadek liczby przypadków, ale przede wszystkim presji na pogotowie i wezwań karetek".

- W ciągu ostatnich czterech dni dużo się zmieniło

 - dodał Gallera.

Podał dane ze szpitala zakaźnego w Mediolanie, gdzie w piątek odnotowano 39 zgonów osób z koronawirusem, w sobotę 7, a w niedzielę 9.

- To tylko jeden przykład , ale redukcja jest, a zatem to pozytywne dane

 - podkreślił przedstawiciel regionu Włoch najbardziej dotkniętego przez epidemię. 

Łączna liczba zgonów we Włoszech w związku z COVID-19 wzrosła wczoraj do 10 779. W kraju są obecnie ponad 73 tysiące zakażonych.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#lombardia #Włochy #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo