Prawo dla człowieka czy odwrotnie?

  

Nie po raz pierwszy wolność jako wartość jest współcześnie absolutyzowana. W myśl liberalnej wizji rzeczywistości stawia się ją na szczycie hierarchii wartości i podporządkowuje inne, jak ludzkie życie, miłość, godność człowieka.

Wolnością „wymachują” dziś rozmaite „postępowe” środowiska w walce o narzucanie innym własnych poglądów. W bojownika o wolności obywatelskie wcielił się Adam Bodnar, który stwierdził, że władze bezprawnie ograniczyły obywatelom wolność poruszania się, sumienia i wyznania. Jedną z cnót kardynalnych jest roztropność, której wyraźnie mu zabrakło. Wystarczy odrobina wyobraźni, by przewidzieć, jakie szkody może przynieść teraz publiczne podważanie rozporządzenia o przemieszczaniu się, kwarantannie czy praktykach religijnych w świątyniach. Warto przypomnieć panu Bodnarowi stare przysłowie, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts