38 milionów odsłon portalu do zdalnych lekcji w dwa tygodnie! Ministerstwo szykuje atrakcje dla uczniów

Portal ministerstwa cyfryzacji gov.pl/zdalnelekcje ma już dwa tygodnie. "Od tego czasu odwiedziło go 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon strony" – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. "Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały" - podkreśla.

printscreen

Potęgowanie potęgi, wzbudzanie przepływu elektrycznego, czy pisownia połączeń literowych – to propozycje zdalnych lekcji na najbliższy tydzień. Na portalu gov.pl/zdalnelekcje czeka już przykładowy „plan lekcji” na najbliższe pięć dni - poinformowało w niedzielę ministerstwo cyfryzacji.

Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały. Pomagają nam w tym eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK

 – zaznacza minister Marek Zagórski.

Tylko przez ostatnie 14 dni opublikowaliśmy tam 3616 materiałów. Wkrótce kolejne

 - dodaje szef MC. Podkreśla równocześnie, że wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

MC zaznacza jednocześnie, że udostępnia też narzędzia do zdalnej pracy z uczniami dla nauczycieli.

W naszym poradniku "Nauczycielu, poprowadź lekcje online" piszemy o łatwo dostępnych, bezpłatnych rozwiązaniach internetowych, które pozwalają na bycie w kontakcie z uczniami. Ten poradnik także stale go uzupełniamy, dlatego warto tam regularnie zaglądać

 - podkreśla MC.

Ponadto, resort informuje też, że wspólnie z NASK przygotował proste tutoriale, w których krok po kroku tłumaczy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje. Wszystkie pomocne materiały można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce "zdalna klasa".

MC zaznacza, że na czas kwarantanny przygotowało także coś specjalnego. "Grarantanna Cup to pierwszy, ogólnopolski turniej e-sportowy na taką skalę" - informuje resort. Jak dodaje, zapisy ruszyły 28 marca w sobotę, a pierwsze turnieje wystartują w środę 1 kwietnia.

Organizujemy ten turniej z myślą o uczniach. Wiemy, że dla nich to także niełatwy czas. Zapewniamy dobrą zabawę, emocje i nagrody. Nie tylko indywidualne, ale i dla szkół, które będą reprezentować

 – mówi Zagórski.

MC informuje, że przez najbliższy miesiąc będą organizowane turnieje w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Turnieje będą odbywały się na platformie ESL Play, gdzie prowadzone są też zapisy do turniejów. "Chcąc wziąć w nich udział - zawodnik lub drużyna powinni założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę" - wyjaśnia MC.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#minister cyfryzacji #Marek Zagórski #online #nauczanie zdalne #zdalne lekcje #Grarantanna Cup

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo