Niemiecki polityk popełnił samobójstwo. Obawiał się skutków epidemii

Minister finansów niemieckiego landu Hesja Thomas Schaefer popełnił samobójstwo - wynika ze wstępnych ustaleń śledczych. Szef regionalnego rządu Volker Bouffier wyraził przypuszczenie, że Schaefer odebrał sobie życie przez obawy o skutki obecnego kryzysu epidemicznego.

Thomas Schäfer
wikimedia - Gerd Seidel [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

Ciało 54-letniego Schaefera zostało znalezione w sobotę w pobliżu torów kolejowych w miejscowości Hochheim niedaleko Frankfurtu nad Menem. Prokuratura skłania się do hipotezy o samobójstwie.

Schaefer, członek chadeckiej partii CDU, odpowiadał od 10 lat za finanse kraju związkowego Hesja, w którym położony jest Frankfurt - centrum finansowe Niemiec oraz siedziba Europejskiego Banku Centralnego i wielu niemieckich banków. Był żonaty i miał dwoje dzieci.

Schaefer pracował "dzień i noc", aby pomóc przedsiębiorstwom i zatrudnionym przystosować się do skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa

- powiedział Bouffier w niedzielę.

Według niego Schaefer martwił się, czy "uda się spełnić ogromne oczekiwania społeczeństwa, zwłaszcza dotyczące pomocy finansowej".

Muszę założyć, że te obawy go przytłoczyły. Najwyraźniej nie umiał znaleźć wyjścia. Był w rozpaczy

 - dodał.

W Niemczech wykryto dotąd ponad 52,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a 389 osób zmarło - wynika z najnowszych oficjalnych danych, podanych w niedzielę przez Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #Niemcy #CDU #Thomas Schäfer #epidemia #pandemia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo