W komunikacie opublikowanym w sobotę na stronie internetowej WSSE wskazano, że czwarty przypadek zgonu w województwie dotyczy 67-letniego mężczyzny z powiatu białobrzeskiego. Mężczyzna miał chorobę współistniejącą, był hospitalizowany. Zmarł w Warszawie.

WSSE przyznaje, że mężczyzna był początkowo ujęty w piątkowym komunikacie PSSE w Warszawie. Zrobiono jednak korektę ze względu na błędny adres. Przy wycofaniu zgonu zaznaczono w piątek, że dotyczy on "mieszkańca innego powiatu niż m.st. Warszawa w województwie mazowieckim".

Łącznie na Mazowszu potwierdzono dotąd 421 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 103 w sobotę. Odnotowano cztery zgony związane z COVID-19.

Według danych WSSE z soboty w województwie mazowieckim z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 695 osób. Kwarantanną objęto 11 284 osób, nadzorem epidemiologicznym 9 901 osób.

Według sobotnich komunikatów MZ w Polsce potwierdzono 1638 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w sobotę odnotowano 249. Dzień wcześniej zdiagnozowano 168 przypadków zachorowań.

Zmarło 18 zakażonych osób, z czego o dwóch zgonach poinformowano w sobotę.