„Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym”

- podała Strzępka w komunikacie prasowym.

Wcześniej rzeczniczka informowała o siedmiu nowych osobach, u których stwierdzono koronawirusa. W sumie na terenie województwa lubelskiego wykryto dotychczas 87 przypadków zakażenia.

W sobotę zmarł w szpitalu w Lublinie 70-letni mężczyzna z infekcją COVID-19. To trzeci w Lubelskiem zgon osoby zakażonej koronawirusem. We wtorek w szpitalu w Puławach zmarł 68-letni proboszcz parafii w Białopolu, a 14 marca w szpitalu w Lublinie zmarł 66-letni mężczyzna z powiatu janowskiego. Wszyscy cierpieli na przewlekłe choroby współistniejące.

Strzępka poinformowała, że w Lubelskiem jest też ośmiu ozdrowieńców - jedna osoba z powiatu kozienickiego, dwie osoby z powiatu biłgorajskiego i pięć osób z powiatu lubelskiego. Rzecznik zaznaczyła, że urząd wojewódzki nie jest upoważniony do udzielania innych, szczegółowych informacji o tych osobach.

Strzępka podała, że w sobotę na terenie woj. lubelskiego 32 osoby były hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 6 tys. 815 osób poddano kwarantannie, a 4 tys. 989 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.