Wyzwanie dla kontrwywiadu

  

Stany Zjednoczone chcą usunąć z kraju pracowników chińskich mediów, wobec których istnieje podejrzenie, że oprócz oficjalnej działalności trudnią się również szpiegostwem. To właśnie te osoby mają być odpowiedzialne za działania informacyjne i dezinformacyjne wymierzone w USA w okresie epidemii.

Przykład z amerykańskich służb powinny wziąć nasze służby – Służba Kontrwywiadu Wojskowego i pion kontrwywiadu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Osoby podejrzane o prowadzenie działań szpiegowskich, także uczestniczące w operacjach hybrydowych na rzecz np. Rosji lub Chin, powinny być surowo karane, z aresztem lub wydaleniem z kraju włącznie. Tym bardziej że w okresie kryzysu nieprawdziwa lub zmanipulowana informacja może być poważną bronią osłabiającą naszą gospodarkę i potencjał obronny kraju.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts