Opozycjo! Można inaczej? Można!

  

Wczoraj odbyło się historyczne – bo zdalne – głosowanie w Parlamencie Europejskim. Skoro europosłowie od Lizbony, przez Warszawę, po Helsinki mogli głosować za pośrednictwem internetu, to dlaczego, opozycjo, posłowie na Sejm RP od Ustrzyk po Świnoujście nie mogli? Dlaczego, opozycjo, przeszło 700 europosłów może, a 460 posłów nie może? Europarlament ma swoje wady, nieraz stawał się areną absurdalnych debat, ale teraz pod względem technicznym stanął na wysokości zadania.

Próby odbyły się we wtorek i środę, głosowanie w czwartek. Każdy z nas musiał potwierdzić swoją tożsamość, otrzymaliśmy specjalne karty do głosowania, które trzeba było wypełnić (tak jak w głosowaniu elektronicznym: za, przeciw, wstrzymujący się). Wypełnioną kartę do głosowania trzeba było zeskanować lub sfotografować i przesłać mejlowo do PE w Brukseli. Były trzy tury głosowań, a wszystko trwało od godz. 10 do 21. Była też debata – tylko że nie zdalna, lecz na sali plenarnej z udziałem ok. 20 europosłów, wybranych wcześniej przez grupy polityczne. Europosłowie PO zaakceptowali ten tryb w europarlamencie. Czemu nie chcieli zmniejszyć ryzyka zarażenia koronawirusem, przyjmując identyczne rozwiązanie w Polsce? Czemu?


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts