Jak bezpiecznie robić zakupy online?

Kwarantanna narodowa nadal trwa. Wszyscy mają obowiązek zostać w domu i nie wychodzić. A co robić w czasie wolnym? Jedni przeglądają szafę i szykują się na wiosnę i lato. Inni robią remonty w domu i potrzebują mebli, dodatków czy farby na ścianę. Wiadomo, że wszystkie sklepy (oprócz spożywczych) są zamknięte. Gdzie udać się na zakupy? Najlepiej online.

zdjęcie ilustracyjne
justynafaliszek, pixabay

Online - twój największy sprzymierzeniec
Płatność online nigdy nie miała większej liczby zalet. Jest szybka, bardzo wygodna i całkowicie bezpieczna - zarówno dla Ciebie, jak i osoby, która doręczy Twoją przesyłkę. Na jakiś czas zrezygnuj natomiast z przesyłek pobraniowych. Dla dobra ogółu! Jeżeli dotychczas Twoje zakupy online ograniczały się jedynie do okazjonalnych zamówień, dziś warto zastąpić nimi wizyty w sklepach stacjonarnych. Choć sprzedawcy starają się, by odpowiedzieć na potrzeby wszystkich konsumentów, troszcząc się o dostawy towaru i zapewnienie ciągłości funkcjonowania sklepów, nie zapominaj, że ich praca stała się obecnie szczególnie wymagająca. Uszanuj ich wysiłek i zrezygnuj z częstych wizyt między sklepowymi półkami - na rzecz zakupów w internecie.

Zamawiaj z głową
Aby maksymalnie uprościć proces dostawy, podaj kurierowi swój numer telefonu i ustal szczegóły odbioru paczki - dogodną dla obu stron formę dostarczania oraz godziny Twojej dostępności. Jeśli to możliwe poproś kuriera, aby zostawił przesyłki pod Twoimi drzwiami. Gdy kurier się oddali, w pełni bezpiecznie możesz zabrać paczkę - to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu obydwu stronom. Z tej opcji korzystaj bezwzględnie, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne.

Przebywając w domu, nie musisz rezygnować z zakupów. Warto jednak, by w tym czasie pamiętać o kilku zasadach, a przede wszystkim - najważniejszej z nich: myślmy o innych! Osoby dbające o dostarczenie naszych przesyłek zasługują obecnie na szczególne uznanie. Nie narażaj ich (i siebie) na zbędne niebezpieczeństwo.


 

 Źródło: lifestyle.newseria.pl, niezalezna.pl

 

#bezpieczne zakupy ##zostanwdomu #pandemia #online #zakupy #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo