Własna produkcja jednak się liczy

  

W czasie epidemii koronawirusa każdy kraj w trybie pilnym potrzebuje teraz sprzętu medycznego – od maseczek do respiratorów. Taki sprzęt w obecnej sytuacji bardzo szybko się zużywa. Trzeba wciąż produkować nowy. I należy robić to przede wszystkim u siebie, bo reszta świata ma podobne problemy i nie bardzo może się teraz dzielić swoimi zasobami.

W trudnej sytuacji najlepiej radzą sobie oczywiście kraje, które mają duże możliwości produkcyjne. Często firmy produkujące dotychczas zupełnie inne towary przestawiają się na produkcję sprzętu medycznego. W gorszej sytuacji są państwa, które w ostatnich dziesięcioleciach przenosiły swoją produkcję do innych krajów. Popularna do niedawna filozofia gospodarcza, nakazująca przenosić produkcję i skupiać się na usługach, okazuje się dzisiaj zabójcza, dosłownie.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts