Warcholstwo w najczystszej postaci

  

To, co zafundowała nam Platforma Obywatelska do spółki z Konfederacją, to przykład warcholstwa w najczystszej postaci. W imię partykularnych interesów politycznych tych partii, mimo nadzwyczajnych okoliczności wynikających z epidemii koronawirusa, wymuszono procedowanie obrad Sejmu w zwykłym trybie, czyli przy bezpośrednim uczestnictwie w posiedzeniu.

Co ciekawe, partie – wydawałoby się – wobec siebie skrajne, czyli ultralibertyńska PO i ultrakonserwatywna, teoretycznie przynajmniej, Konfederacja, napisały ten sam scenariusz. Do Sejmu ściągnięto m.in. posłów, których wiek sytuuje w grupie podwyższonego ryzyka, tych, którzy są chorzy i zarażenie wirusem SARS-CoV-2 może ich doprowadzić do śmierci. Co więcej, ściągnięto setki pracowników, bez których obrady nie mogłyby się odbyć, ekipy do obsługi medialnej itd. Za ryzykowanie zdrowia Polaków powinniśmy im solidarnie wystawić rachunek polityczny, ale być może nie tylko. Nadeszła chwila próby, podczas której widać, kogo stać na to, by być odpowiedzialnym obywatelem, a kto potrafi być wyłącznie warchołem.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts