Rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w czwartek wieczorem, że wśród przebadanych 40 próbek pobranych u pracowników szpitala trzy z nich okazały się pozytywne. Zakażona jest pracownica kuchni i dwóch pacjentów oddziału intensywnej terapii.

"Dlatego oddział wstrzymał funkcjonowanie, a kilkadziesiąt osób, w tym też pracownicy medyczni, zostali objęci kwarantanną" – powiedział Nowakowski.

Do tej pory zakażenie koronawirusem stwierdzono łącznie u 22 osób, w tym u 16 osób z personelu medycznego i u 6 pacjentów z oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Ogniskiem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie.

Po informacji o zakażonym pacjencie do izolatorium w Obornikach Śląskich (zamiejscowa jednostka Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu) ewakuowano wszystkich pacjentów z oddziału pulmonologicznego DCChP. Łącznie 13 osób.

W czwartek zmarł w izolatorium mężczyzna w wieku 66 lat. Był hospitalizowany w stanie paliatywnym z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci – poinformowali lekarze.