W ramach akcji „Otwórz! Ktoś booka...” zespół muzyczny Poczytalni, złożony z pracowników biblioteki, skomponował na czas epidemii „Piosenkę kryzysową”. Wpisuje się ona w akcję społeczną „Zostań w domu, czytaj książki”. Utwór ma charakter interaktywny i otwartą formę. Każdy chętny może się dołączyć do wspólnego śpiewania i wystąpić w teledysku.

„Utwór powstał w ramach akcji +Otwórz! Ktoś booka…+, która jest odpowiedzią na sytuację związaną z pandemią. Jest to forma zaangażowania szerszego grona odbiorców w trudnych dla wszystkich okolicznościach oraz zachęcenia ich do pozostania w domach i kreatywnego spędzania czasu – poprzez dołączenie do projektu ale i przez czytanie. Jednocześnie w ten sposób biblioteka realizuję misję promocji literatury”

– zaznaczają przedstawiciele dąbrowskiej biblioteki.

Jak przekonują, optymistyczna treść i formuła gwarantują dobrą zabawę i wzmocnienie poczucia wspólnoty w czasie koniecznej izolacji. Akcja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i słuchaczy. W pierwszej dobie film uzyskał kilka tysięcy odsłon, a post polubili między innymi pisarze Remigiusz Mróz i Paweł Beręsewicz.

O szczegółach akcji przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej opowiadają w filmiku zamieszczonym pod adresami: https://tiny.pl/tz3cjhttps://youtu.be/UFPkmBx5uSI oraz https://tiny.pl/tz3dr.