„Otwórz! Ktoś booka…”

zdjęcie ilustracyjne, / facebook.com/Poczytalni

  

Pozostawanie w domu podczas pandemii koronawirusa nie musi oznaczać nudy - przekonują przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej i zachęcają nie tylko do czytania książek, ale też do udziału w stworzeniu interaktywnej piosenki.

W ramach akcji „Otwórz! Ktoś booka...” zespół muzyczny Poczytalni, złożony z pracowników biblioteki, skomponował na czas epidemii „Piosenkę kryzysową”. Wpisuje się ona w akcję społeczną „Zostań w domu, czytaj książki”. Utwór ma charakter interaktywny i otwartą formę. Każdy chętny może się dołączyć do wspólnego śpiewania i wystąpić w teledysku.

„Utwór powstał w ramach akcji +Otwórz! Ktoś booka…+, która jest odpowiedzią na sytuację związaną z pandemią. Jest to forma zaangażowania szerszego grona odbiorców w trudnych dla wszystkich okolicznościach oraz zachęcenia ich do pozostania w domach i kreatywnego spędzania czasu – poprzez dołączenie do projektu ale i przez czytanie. Jednocześnie w ten sposób biblioteka realizuję misję promocji literatury”

– zaznaczają przedstawiciele dąbrowskiej biblioteki.

Jak przekonują, optymistyczna treść i formuła gwarantują dobrą zabawę i wzmocnienie poczucia wspólnoty w czasie koniecznej izolacji. Akcja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i słuchaczy. W pierwszej dobie film uzyskał kilka tysięcy odsłon, a post polubili między innymi pisarze Remigiusz Mróz i Paweł Beręsewicz.

O szczegółach akcji przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej opowiadają w filmiku zamieszczonym pod adresami: https://tiny.pl/tz3cjhttps://youtu.be/UFPkmBx5uSI oraz https://tiny.pl/tz3dr.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts