Mazowiecki Urząd Wojewódzki zachęca do kontaktów telefonicznych i mailowych

/ Stevenlodz / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie wprowadza ograniczenia w obsłudze klientów w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS- CoV-2 – podano w dzisiejszym komunikacie.

"Wszyscy klienci Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego proszeni są o ograniczenie wizyt do sytuacji wyjątkowych, niecierpiących zwłoki (zarówno w siedzibie Urzędu przy pl. Bankowym jak i w Delegaturach)" – głosi czwartkowy komunikat MUW.

Urząd przypomina jednocześnie, że kontakt z urzędem jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefonicznie (numery podane na stronie internetowej). Ponadto, na platformie e-uslugi.mazowieckie.pl można uzyskać informacje o usługach realizowanych w MUW, wypełnić elektronicznie wniosek, dokonać opłaty, wysyłać wniosek oraz uzyskać elektronicznie decyzje (zaświadczenia, zezwolenia itp.).

WUM informuje równocześnie, że pracownicy Punktu Obsługi Klienta przy al. Solidarności 81 w Warszawie oraz Archiwum Zakładowego nie będą przyjmować klientów do odwołania.

"Potwierdzenie Profilu Zaufanego można uzyskać po uprzednim umówieniu pod numerem telefonu 22 695 61 59" – wskazano. Również kasa MUW będzie nieczynna, ale wpłaty można dokonywać na odpowiednie rachunki bankowe.

Urząd informuje, że decyzje wydane przez Wydział Rynku Pracy będą wysyłane pocztą.

Również Wydział Spraw Cudzoziemców przy ul. Marszałkowskiej 3/5 oraz w punkcie obsługi przy ul. Kruczej 5/11 zawiesza obsługę wizyt. Osoby, które w dniach 16-31 marca 2020 r. mają zarezerwowane wizyty na złożenie wniosku (m.in. o zezwolenie na pobyt w Polsce, wydanie/wymianę karty pobytu, rejestrację pobytu obywatela UE, nadanie obywatelstwa polskiego lub uznanie za repatrianta, świadczenie pieniężne) - powinny wysłać wniosek pocztą.

WUM zapewnia, że terminy do uzupełnienia braków formalnych, będą liczone od dnia wznowienia obsługi bezpośredniej.

Mimo iż w Wydziale Spraw Obywatelskich do odwołania zawieszona została bezpośrednia obsługa klienta, to jednak przyjęcia w Oddziale Paszportów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Niemniej jednak WUM zaleca ograniczenie się wyłącznie do sytuacji niecierpiących zwłoki. Wniosek o wydanie paszportu można złożyć wyłącznie w przy ul. Kruczej 5/11 oraz w delegaturach po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie.

Z kolei odebrać paszport można wyłącznie w przypadku wystąpienia sytuacji niecierpiącej zwłoki (po uprzednim umówieniu wizyty telefonie) na dotychczasowych zasadach, tj. paszport odbierany jest w miejscu złożenia wniosku.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nadzwyczajne środki zgodne z prawem UE

/ RGY23

  

Stan zagrożenia oraz wprowadzone z jego powodu na Węgrzech nadzwyczajne środki są zgodne z traktatami unijnymi i węgierską konstytucją – oznajmił rzecznik rządu Zoltan Kovacs w reakcji na słowa szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Von der Leyen napisała w oświadczeniu, że ważne jest, by środki podejmowane przez kraje UE w celu ograniczenia kryzysu związanego z epidemią koronawirusa nie były wprowadzane kosztem podstawowych zasad i wartości określonych w traktatach. Podkreśliła też, że muszą one być ograniczone do tego, co jest konieczne i ściśle proporcjonalne oraz nie mogą trwać w nieskończoność.

Kovacs oświadczył na Twitterze, że rząd Węgier „w pełni się zgadza” z szefową KE i dlatego podjęte środki mają na celu wyłącznie walkę z epidemią koronawirusa. „Stoją one na straży wartości UE, praworządności i wolności prasy” – zaznaczył.

Tuż po odczytaniu oświadczenia von der Leyen rzecznik KE Eric Mamer powiedział na konferencji prasowej, że w środę unijni komisarze omówią zakres środków nadzwyczajnych wprowadzonych przez poszczególne kraje. Zapowiedział też, że KE przeanalizuje węgierską ustawę o ochronie przed koronawirusem w oparciu o zasady, o których w swoim oświadczeniu wspomniała szefowa KE.

Przyjęta w poniedziałek ustawa przedłuża stan zagrożenia wprowadzony przez rząd Viktora Orbana 11 marca. Stanowi też, że rząd będzie mógł w czasie stanu zagrożenia „zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki narodowej”.

Dopóki obowiązuje stan zagrożenia, nie będzie też można organizować wyborów uzupełniających ani referendów na szczeblu krajowym czy lokalnym.

W ustawie przewidziano też m.in. kary do 8 lat więzienia za grupowe złamanie izolacji lub uniemożliwianie nadzoru podczas stanu zagrożenia, jeśli będzie to skutkowało czyjąś śmiercią, oraz do 5 lat za rozgłaszanie w trakcie stanu zagrożenia przed dużą grupą odbiorców nieprawdziwych faktów, które mogą obniżyć lub udaremnić skuteczność walki z koronawirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts