Porada lekarska bez wychodzenia z domu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/valelopardo

  

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej w całym kraju z uwagi na stan epidemii mogą udzielać teleporad – przypomniała dyrektor Biura Komunikacji Społecznej NFZ Sylwia Wądrzyk. Podkreśliła, że pacjent bez wychodzenia z domu może uzyskać poradę medyczną, otrzymać e-receptę czy e-zwolnienie.

Jeżeli konieczna jest osobista wizyta pacjenta w poradni lub lekarz w trakcie teleporady potwierdzi taką konieczność, to taka wizyta się odbywa.

"Pacjent powinien być umawiany na konkretną godzinę tak, aby zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa. Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu"

– wyjaśniła.

Jednocześnie przypomniała, że teleporad mogą udzielać lekarze specjaliści.

"Dotyczy to wszystkich zakresów opieki specjalistycznej, np. neurologii, diabetologii, kardiologii czy psychiatrii. Z teleporady mogą korzystać pacjenci, którzy pozostają już pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli"

– dodała.

Numery telefonów do lekarza POZ można otrzymać, dzwoniąc na numer infolinii NFZ 800-190-590. Wykaz placówek jest na stronie NFZ https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.htmlWczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


USA: 237 zgonów w Nowym Jorku

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/mohamed_hassan

  

Liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork wzrosła o 237 i wynosi łącznie 965 - poinformował w niedzielę gubernator Andrew Cuomo. Potwierdził też 7195 nowych zakażeń w tym czasie. Łącznie zakażonych jest 59 513 osób.

W ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork hospitalizowano 1175 osób; w szpitalach przebywa obecnie ponad 8,5 tys. chorych, w tym ponad 2 tys. leży na intensywnej terapii.

Gubernator Cuomo podkreślił, że Nowy Jork jest najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa stanem w USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts