Wideokonferencja Rady Europejskiej z udziałem premiera Morawieckiego

Mateusz Morawiecki / Adam Guz/KPRM/gov.pl

  

Sposoby walki z koronawirusem i jego społeczno-ekonomicznymi konsekwencjami dla Unii Europejskiej znalazły się wśród tematów czwartkowej wideokonferencji z członkami Rady Europejskiej, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki - podała KPRM.

Była to już trzecia wideokonferencja szefów państw i rządów krajów UE od wybuchu pandemii koronawirusa, ale po raz pierwszy zastąpiła ona regularny szczyt, który miał się odbyć w Brukseli.

Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów po zakończeniu wideokonferencji, rozmowy z unijnymi przywódcami dotyczyły sposobów walki z koronawirusem i jego społeczno-ekonomicznymi konsekwencjami dla Unii Europejskiej.

"Szefowie państw i rządów poruszyli m.in. temat nowych instrumentów fiskalnych UE, których celem ma być wsparcie państw członkowskich. Omówione zostały również kwestie związane z zarządzaniem granicami, ograniczeniami w obrocie lekami i środkami ochrony osobistej oraz repatriacją obywateli z państw trzecich"

- poinformowała kancelaria premiera.

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


USA: 237 zgonów w Nowym Jorku

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/mohamed_hassan

  

Liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork wzrosła o 237 i wynosi łącznie 965 - poinformował w niedzielę gubernator Andrew Cuomo. Potwierdził też 7195 nowych zakażeń w tym czasie. Łącznie zakażonych jest 59 513 osób.

W ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork hospitalizowano 1175 osób; w szpitalach przebywa obecnie ponad 8,5 tys. chorych, w tym ponad 2 tys. leży na intensywnej terapii.

Gubernator Cuomo podkreślił, że Nowy Jork jest najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa stanem w USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts