Osiem nowych przypadków zakażeń na Dolnym Śląsku

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/DarkoStojanovic

  

O ośmiu nowych przypadkach zakażenie koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowały w czwartek wieczorem służby prasowe wojewody dolnośląskiego. Łącznie w regionie zakażenie nowym patogenem wykryto u 165 osób, czterech pacjentów zmarło.

W wydanym w czwartek wieczorem komunikacie służby wojewody dolnośląskiego poinformowały, że potwierdzono osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem; w sumie na Dolnym Śląsku zakażonych zostało 165 osób.

"Jedna osoba z nowo zakażonych hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu, a pozostałe poddane zostały na kwarantannie domowej" - podało biuro prasowe wojewody dolnośląskiego.

W regionie cztery osoby zmarły z powodu zakażenia nowym patogenem. W środę po południu służby wojewody poinformowały, że zmarł 71-letni pacjent, który przebywał w szpitalu w Bolesławcu. W nocy z wtorku na środę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł 41-letni mężczyzna.

Przebywał na oddziale intensywnej terapii od kilku dni. We wtorek, 17 marca, resort zdrowia poinformował o śmierci 57-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, hospitalizowanego w szpitalu w Wałbrzychu. Mężczyzna miał choroby współistniejące. W piątek 13 marca zmarł we wrocławskim szpitalu 73-letni mężczyzna, który z powodu innych chorób trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był niewydolny oddechowo przez kilka dni.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


"Samoizolacja" w Moskwie. Władze miasta wprowadzają środki zapobiegawcze

Moskwa / pixabay.com

  

W Moskwie wprowadzona zostanie od poniedziałku obowiązkowa samoizolacja; z domu będzie można wyjść tylko do pracy, najbliższego sklepu czy apteki - poinformował mer stolicy Siergiej Sobianin. Nie podał, jak długo obowiązywać będą te ograniczenia.

Sobianin wyjaśnił, że takie działania podjęto po to, by "liczba ciężkich zachorowań (zakażeń koronawirusem) rosła stopniowo i aby poradził sobie z tym system ochrony zdrowia".

Władze zdecydowały się na ten krok w obliczu wzrostu liczby zakażeń - podał niezależny portal Meduza, powołując się na źródło zbliżone do sztabu powołanego w związku z pandemią. Kolejnym powodem było to, że teraz, gdy samoizolacja jest tylko rekomendacją, część ludzi jej nie przestrzegała, np. zbierając się na wspólne grillowanie.

Zgodnie z ogłoszonymi ograniczeniami wyjście z domu będzie dozwolone także w przypadku konieczności pomocy medycznej, wystąpienia zagrożenia dla życia lub zdrowia. Będzie można wyjść na spacer z psem (na odległość 100 metrów od miejsca zamieszkania) czy do śmietnika, aby wyrzucić śmieci.

Nie jest jasne, jaka kara będzie grozić za naruszenie ograniczeń.

Sobianin zapowiedział jednak, że wprowadzony zostanie system kontroli przestrzegania obowiązku izolacji.

Od soboty w Rosji trwał zarządzony przez prezydenta Władimira Putina przedłużony tydzień wolny od pracy. Miał on obowiązywać do niedzieli 5 kwietnia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts