Portugalia: 17 zgonów tylko w ciągu doby

/ flaga Portugalii, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/jackmac34

  

W ciągu minionej doby liczba zgonów z powodu Covid-19 zwiększyła się w Portugalii o 17, do 60 przypadków - podał dziś po południu rząd premiera Antonia Costy.

Z informacji przekazanych przez władze wynika, że pomiędzy środowym a czwartkowym popołudniem w Portugalii wzrosła też liczba infekcji koronawirusem – o 549 przypadków do 3500.

Według służb sanitarnych najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem zmarło dotychczas na północy kraju – 28. Region też przeważa również pod względem liczby infekcji – 1858.

Szacunki ministerstwa zdrowia Portugalii dotyczące liczby zakażeń podważyły w czwartek władze miasta Ovar, objętego od ponad tygodnia ścisłą kwarantanną. Burmistrz Salvador Malheiro powiedział dziennikowi “Publico”, że oficjalne dane resortu nie uwzględniają “licznych zachorowań” w jego gminie.

Tymczasem w czwartek po południu rząd Portugalii ogłosił, że w związku z nasilającą się w kraju epidemią i spodziewanym kryzysem gospodarczym wprowadzone zostaną przepisy wydłużające termin spłaty kredytów o sześć miesięcy.

“Nowa regulacja będzie dotyczyła zarówno podmiotów gospodarczych, jak i rodzin, które ucierpiały w wyniku epidemii” - powiedział podczas konferencji w Lizbonie portugalski minister gospodarki i cyfryzacji Pedro Siza Vieira.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zawiesiła kampanię, ale nie przestaje zaskakiwać. Co tym razem miała na myśli kandydatka KO?

Małgorzata Kidawa-Błońska / Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła wyjaśnić swoje rzekome słowa na temat tego, że "konstytucja jest ważniejsza, niż życie". Odniosła się do tej sprawy dzisiaj, podczas występu na żywo w mediach społecznościowych. Tym razem kandydatka na prezydenta, zapętliła się na dobre, odcinając się od tezy, że... "życie jest ważniejsze od konstytucji".

[polecam:https://niezalezna.pl/318723-gosiewska-przybliza-kulisy-szokujacych-slow-kidawy-konstytucja-wazniejsza-niz-ludzie-zycie]

Wywiązała się między nami dyskusja, bo pani wicemarszałek Kidawa-Błońska kwestionowała słowa pani marszałek Witek, przerywając jej i tłumacząc, że najważniejsza jest konstytucja. Ja wtedy nie wytrzymałam i powiedziałam, że konstytucja jest przecież dla ludzi. Zapytałam ją, czy dla niej konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie Polaków. Odpowiedziała "tak, konstytucja jest ważniejsza". Ręce mi opadły

- relacjonowała w rozmowie z Lidią Lemaniak wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska niedawne słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Dzisiaj Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła odnieść się do tej sytuacji i wytłumaczyć ją podczas wejścia na żywo na Facbooku.. Tłumaczenie nie wyszło tak, jak zamierzyła, gdyż kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski przekręciła swój własny cytat, po czym zaprzeczyła, że powiedziała te przekręcone słowa.

"Czy naprawdę powiedziała pani, że życie jest ważniejsze od konstytucji". Nie, tak nie powiedziałam i chciałabym...

- mówiła Kidawa-Błońska, zawieszając głos.

"Czy naprawdę powiedziała pani, że życie jest ważniejsze od konstytucji?"

- przeczytała ponownie, tłumacząc, że takie pytanie zadał jej pan Adrian.

[polecam:https://niezalezna.pl/319564-kandydatka-ko-bojkotuje-wybory-malgorzata-kidawa-blonska-zawiesila-kampanie-prezydencka]

Nie, nie powiedziałam, że życie jest ważniejsze od konstytucji. Takiego zdania nie użyłam. To wszystko, co było na takiej hejtowej planszy było nieprawdą. W Sejmie odbyła się dosyć burzliwa, nieprzyjemna moja rozmowa z panią marszałek Gosiewską. Rozmawiałyśmy o wartościach, ale dla mnie zawsze życie człowieka jest ważne. Życie człowieka trzeba chronić, ale też trzeba pamiętać, że konstytucja i wartości w naszym życiu mają znaczenie

- skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts