Pracownicy szpitala w Katowicach objęci kwarantanną

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/StockSnap

  

27 pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostało w czwartek objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak podała w czwartek placówka, starszy mężczyzna został przyjęty do szpitala 23 marca. Zaraził się od osoby przebywającej ostatnio w Austrii, ale ani on, ani syn, który przywiózł go do szpitala, nie poinformowali o tym początkowo personelu.

Według służb wojewody śląskiego mężczyzna ma choroby współistniejące, jeszcze w środę w średnim stanie przewieziono go do szpitala zakaźnego w Raciborzu. W szpitalu przy Francuskiej chory przebywał na oddziale chorób wewnętrznych i hematologii onkologicznej, najbliżej pacjenta, już wypisanego ze szpitala, który został objęty nadzorem Sanepidu. Oddział zdezynfekowano, a obowiązki pracowników objętych kwarantanną przejęli ich koledzy z innych oddziałów.

Szpital przy Francuskiej to jeden z czołowych ośrodków leczenia hematoonkologicznego w Polsce. Jak zapewnia jego dyrektor dr Włodzimierz Dziubdziela, leczenie pacjentów z chorobami onkologicznymi to priorytet szpitala w obecnej, trudnej sytuacji i odbywa się ono tak, jak dotychczas. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts