Kwarantanna w luksusowym hotelu? Żaden problem - jest nawet specjalny pakiet Covid-19!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/davidlee770924

  

Jeden z luksusowych hoteli w Zurychu przygotował pakiet kwarantannowy. Gościom oferowane są m.in. możliwość korzystania z opieki medycznej czy poddania się testowi na obecność koronawirusa - poinformował serwis The Local.

Jak podkreślił The Local, pandemia koronawirusa szczególnie uderzyła w przemysł turystyczny i sprawiła, że większość hoteli pozostaje pusta.

Szwajcarski hotel Le Bijou, dysponujący 42 luksusowymi apartamentami, od wtorku oferuje Pakiet Covid-19. Jak powiedział amerykańskiemu dziennikowi "USA Today" Alexander Huebner, dyrektor zarządzający i współzałożyciel Le Bijou, 14-dniowy pobyt w jednym z apartamentów kosztuje od 12 do 14 tys. dolarów (49,5-57,7 tys. zł) bez dodatkowych usług.

Za test na obecność koronawirusa trzeba zapłacić 500 franków (ok. 2,1 tys. zł), za wizyty pielęgniarki dwa razy dziennie - 1,8 tys. franków (ok. 7,7 tys. zł) za każdy dzień. Całodobowa opieka kosztuje 4,8 tys. franków (ok. 20,5 tys. zł) za dzień - napisał The Local. Goście mogą też m.in. korzystać z usługi wezwania lekarza. Mają też do dyspozycji prywatne siłownie i sauny.

Każdy pokój po wymeldowaniu gości jest dezynfekowany, ale nie jest sprzątany w czasie ich pobytu.

Amerykański serwis Insider napisał w środę, że w ubiegłym tygodniu hotel miał pięć rezerwacji, a od czasu przedstawienia nowego pakietu - ma pięć rezerwacji dziennie. Większość gości chce zostać w apartamencie od dwóch tygodni do dwóch miesięcy.

Jak poinformował w środę na swojej stronie "USA Today", pakiety "koronawirusowe" oferują też hotele w Tajlandii i Australii.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Personel szpitala w Siedlcach na kwarantannie

Szpital w Siedlcach / By Konradsiedlce - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6731281

  

Potwierdzono COVID-19 u jednej z pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Siedlcach – poinformował w czwartek PAP siedlecki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Kwarantanną objęto sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów, jeden przebywa w izolacji na oddziale.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach wstrzymał przyjęcia pacjentów na Oddział Ortopedyczno-Urazowy od 31 marca do 15 kwietnia. Decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny została podjęta po tym, jak u jednaj z pielęgniarek Oddziału Ortopedyczno-Urazowego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek wieczorem WSSE poinformowała PAP, że według danych przekazanych jej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, pracownica szpitala, u której potwierdzono zachorowanie, jest w stanie dobrym i pozostaje w izolacji domowej.

- Na chwilę obecną nie ma innych osób zakażonych wśród personelu medycznego i pacjentów tego oddziału

 – poinformował siedlecki powiatowy inspektor sanitarny.

Jak dodał, kwarantanną zostało objętych łącznie sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów. Ponadto jeden pacjent przebywa w izolacji na oddziale.

- Pobrane zostaną próbki do badań w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19

 – wyjaśnił.

Podkreślił także, że w szpitalu zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń z wykorzystaniem metody VHP (gazowa forma nadtlenku wodoru - PAP).

Decyzja o dalszych działaniach szpitala i wznowieniu przyjęć zostanie podjęta przez kierownictwo placówki w porozumieniu z organem założycielskim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

- Pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały kontakty z zarażoną osobą

– zaznaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Jak dodał, pacjenci, którzy mieli kontakt z zarażonym pracownikiem, zostaną pod obserwacją w szpitalu lub będą poddani kwarantannie w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts