Apel: więcej polskiej muzyki w radio!

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/smorazanm

  

Związek Zawodowy Muzyków RP rozesłał list do prezesów i szefów muzycznych rozgłośni radiowych z apelem o zwiększenie liczby godzin nadawania muzyki polskiej na antenach, aby wpływy z tantiem wykonawczych miały szansę wesprzeć muzyków pozbawionych wpływów z koncertów.

Związek Zawodowy Muzyków RP w liście zwrócił uwagę, że "regulacje związane z epidemią koronawirusa z dnia na dzień pozbawiły dochodów dziesiątki tysięcy koncertujących muzyków". Zwrócono uwagę, że to "dzieje się na koniec sezonu niskiej aktywności koncertowej, a więc w najgorszym dla nich momencie".

Podkreślono, że "programy pomocowe niestety w niewielkim stopniu mają zastosowanie do tej grupy społecznej", ponieważ "muzycy nie są ani 'pracownikami' ani 'przedsiębiorcami', którym proponowane jest wsparcie", a "w dobie epidemii skazuje ich to na indywidualnie ponoszone konsekwencje odwołania wszystkich koncertów w Polsce, bez prawa do rekompensaty za poniesione straty".

Jedną z prób pomocy muzykom jest inicjatywa Związku Zawodowego Muzyków RP - akcja - "Graj i Słuchaj Polskich Artystów". Inicjatywa "skierowana jest zarówno do stacji radiowych jak i do ich słuchaczy" – mówi cytowany w liście Wojciech Konikiewicz, przewodniczący Zarządu ZZM RP.

"Namawiamy obie strony do większej aktywności związanej z polską muzyką, a niejako efektem ubocznym mają być wpływy tantiemowe dla polskich muzyków"

- dodał.

"Słuchacze chcący wspierać swoich ulubionych artystów mają możliwość aktywnego wyboru stacji grających więcej polskiej muzyki. Uzupełniająco mają też możliwość słuchania większej ilości polskich utworów w sieci czy na portalach streamingowych. Pozostaje do ich dyspozycji także bardziej tradycyjna oferta muzyczna w postaci płyt CD oraz plików muzycznych. To wszystko pomoże polskim muzykom przetrwać trudny czas epidemii"

- napisano w liście.

Związek poinformował również, że "ma w planach utworzenie nagród dla stacji radiowych grających najwięcej polskiej muzyki".

"Chcemy wspierać prestiż związany z nadawaniem polskiej muzyki i doceniać stacje, które grają muzykę polskich artystów w ilościach przewyższających limity zapisane w ustawie"

– przytoczono wypowiedź Mietka Jureckiego, skarbnika Związku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Personel szpitala w Siedlcach na kwarantannie

Szpital w Siedlcach / By Konradsiedlce - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6731281

  

Potwierdzono COVID-19 u jednej z pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Siedlcach – poinformował w czwartek PAP siedlecki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Kwarantanną objęto sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów, jeden przebywa w izolacji na oddziale.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach wstrzymał przyjęcia pacjentów na Oddział Ortopedyczno-Urazowy od 31 marca do 15 kwietnia. Decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny została podjęta po tym, jak u jednaj z pielęgniarek Oddziału Ortopedyczno-Urazowego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek wieczorem WSSE poinformowała PAP, że według danych przekazanych jej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, pracownica szpitala, u której potwierdzono zachorowanie, jest w stanie dobrym i pozostaje w izolacji domowej.

- Na chwilę obecną nie ma innych osób zakażonych wśród personelu medycznego i pacjentów tego oddziału

 – poinformował siedlecki powiatowy inspektor sanitarny.

Jak dodał, kwarantanną zostało objętych łącznie sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów. Ponadto jeden pacjent przebywa w izolacji na oddziale.

- Pobrane zostaną próbki do badań w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19

 – wyjaśnił.

Podkreślił także, że w szpitalu zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń z wykorzystaniem metody VHP (gazowa forma nadtlenku wodoru - PAP).

Decyzja o dalszych działaniach szpitala i wznowieniu przyjęć zostanie podjęta przez kierownictwo placówki w porozumieniu z organem założycielskim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

- Pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały kontakty z zarażoną osobą

– zaznaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Jak dodał, pacjenci, którzy mieli kontakt z zarażonym pracownikiem, zostaną pod obserwacją w szpitalu lub będą poddani kwarantannie w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts