Pomoc dla czterech hospicjów. To efekt współpracy PKWP z jednym z banków

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/KlausHausmann

  

Dzięki współpracy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi (PKWP) w Potrzebie z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), do czterech hospicjów w Polsce trafią środki do dezynfekcji wraz ze specjalistycznymi maseczkami, które pomogą w walce z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2.

Jak poinformował dzisiaj dyrektor biura PKWP ks. Mariusz Boguszewski, środki o wartości 150 tys. zł zostały zakupione z funduszy Banku Ochrony Środowiska.

Maski i płyny do dezynfekcji zasilą: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Wierzbicach (gmina Kobierzyce); Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincja Polska w Jaszkotlu (gmina Kąty Wrocławskie); Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" we Wrocławiu; Hospicjum w Gdańsku i Zakłady Opieki Leczniczej prowadzone prze Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Specjalistyczny sprzęt zostanie przekazany w piątek o godz. 10.00 podczas konferencji prasowej przed warszawskim biurem PKWP przy ul. Wiertniczej 142 na ręce dyrektora sekcji polskiej PKWP ks. prof. Waldemara Cisło. Przekaże go prezes BOŚ Bogusław Białowąs. Pierwsza część sprzętu trafi już dzisiaj do wymienionych placówek natomiast reszta natychmiast po dostarczeniu od producenta.

Ks. prof. Waldemar Cisło powiedział:

"Wszyscy powinniśmy się zmobilizować w tej walce i oprócz modlitwy zaangażować się w każdą możliwą pomoc potrzebującym. Ta nadzwyczajna sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań. W sytuacji wojen, kryzysów zawsze cierpią najsłabsi, rozumiejąc te potrzeby prowadzimy akcję leczenia Syryjczyków, udało się już pomóc kilkunastu tysiącom osób w Syrii a teraz dzięki wrażliwości dobrych ludzi udało się pomóc chorym w Polsce. Dziękuję Zarządowi Banku Ochrony Środowiska za tę pomoc i wszystkim naszym ofiarodawcom i tym którzy potrafią dzielić się w tym trudnym czasie". Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts