Hartwich narzekała na posiedzenie online. A do Sejmu dziś... nie przyszła

Iwona Hartwich, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

„Do wczoraj byłam przekonana, że pojawię się na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu” – napisała na Twitterze Iwona Hartwich, która nie przyszła na posiedzenie Sejmu, ponieważ jej mąż ma gorączkę. Wcześniej krytykowała możliwość zorganizowania posiedzenia online, dzięki któremu dziś mogłaby uczestniczyć w obradach.

Po godzinie 14 rozpoczęło się posiedzenie Sejmu, który ma zająć się zmianami w regulaminie Izby, związanymi z pracami parlamentarzystów w warunkach epidemii koronawirusa.

Przeciwni takim zmianom są posłowie Platformy Obywatelskiej i Konfederacji. Między innymi posłanka Iwona Hartwich, która na Twitterze zarzucała Prawu i Sprawiedliwości, że "boi się o siebie". Tymczasem jak się okazało, sama mogłaby dziś skorzystać z możliwości uczestniczenia w posiedzeniu online, ponieważ nie mogła pojawić się w Sejmie.

"Moi drodzy. Do wczoraj byłam przekonana, że pojawie się na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu. Niestety, mój mąż od jakiegoś czasu poważnie gorączkuje. W związku z poczuciem odpowiedzialności - nie pojawię się na dzisiejszych obradach. Proszę o zrozumienie, Iwona Hartwich"

- napisała na Twitterze.

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoskie władze wydały nowe zalecenia. Dozwolony spacer rodzica z dziećmi w czasach epidemii

/ mattthlewafflecat

  

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch w nowym okólniku, wydanym we wtorek, zgodziło się na spacery jednego rodzica z małoletnimi dziećmi w czasach epidemii koronawirusa. Takie wyjścia dozwolone są jednak tylko w pobliżu domu.

„Pozwólcie dzieciom iść na spacer” - te apele rodziców powtarzały media, zwracając uwagę na konieczność umożliwienia najmłodszym wyjścia choćby na krótki spacer w tygodniach obowiązywania zakazu opuszczania domu bez uzasadnionego powodu.

Polemikę na tym tle wywołało zdarzenie z Florencji, gdzie wymierzono pierwszą we Włoszech karę w wysokości 400 euro ojcu, który wyszedł na spacer z 4-letnim synem, jadącym na rowerze.

MSW Włoch w nowym rozporządzeniu rozesłanym do lokalnych władz wyjaśniło, że dozwolone jest wyjście tylko jednego rodzica z małoletnimi dziećmi, a taki spacer traktowany jest jako aktywność ruchowa na świeżym powietrzu. Musi jednak, zastrzeżono, odbywać się ona w sąsiedztwie miejsca zamieszkania.

Z najnowszych danych docierających z Włoch wynika, że 837 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech. Liczba zmarłych od początku kryzysu w lutym wzrosła do 12428. Obecnie we Włoszech zakażonych wirusem jest ponad 77 tysięcy ludzi. Od poniedziałku zanotowano wzrost o 2107 przypadków.

[polecam:https://niezalezna.pl/320024-wlochy-osiagnely-szczyt-zakazen-specjalisci-teraz-liczba-chorych-powinna-sie-zmniejszac]

Pojawiają się jednak i pozytywne informacje. Z najnowszych danych wynika, że wyleczonych dotąd zostało już 15,7 tysięcy chorych.

[polecam:https://niezalezna.pl/320010-wlochy-nie-zyje-juz-66-lekarzy]

Wcześniej w ciągu dnia informowano, że Włochy weszły w fazę szczytu zakażeń. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts