Obywatele RP przyszli pod Sejm… protestować. W maseczkach i rękawiczkach

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kilka osób w maseczkach chirurgicznych i lateksowych rękawiczkach wzięło udział w demonstracji zorganizowanej dziś w Warszawie przez ruch Obywatele RP. Z centrum miasta przeszli pod Sejm, gdzie zorganizowali konferencje prasową.

Paweł Kasprzak z ruchu Obywatele RP podkreślił, że obecna sytuacja wymaga współdziałania „wszystkich z wszystkimi”. Następnie zaapelował do opozycji, aby „zamiast ulegać szantażom, które każą im głosować za niekonstytucyjnymi rozwiązaniami na czas klęski żywiołowej postawiła ofertę natychmiastowego rozejmu”. - Apelujemy do opozycji, aby tym razem postawiła minimalne warunki takiego współdziałania. I to jest poszanowanie Konstytucji – powiedział. Dodał: - Dzisiaj przekaz dnia PiS jest odwrotny.

Stwierdził, że Obywatele RP „domagają się ogłoszenia na całym terytorium Polski stanu nadzwyczajnego”, przesunięcia terminu wyborów prezydenckich i potwierdzenia gwarancji praw obywateli do roszczeń wobec państwa z tytułu strat poniesionych w wyniku ograniczenia ich praw.

Po konferencji Kasprzak... spryskał dziennikarskie mikrofony płynem dezynfekcyjnym. Uczestnicy protestu udali się pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Tam zostali wylegitymowani przez policję. Funkcjonariusze poinformowali uczestników pikiety, że ich działania są niezgodne z przepisami wprowadzonymi ze względu na stan epidemii. W związku z niedostosowaniem się do rozporządzenia ministra zdrowia zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Warszawie wnioski o ukaranie z art. 54 kodeksu wykroczeń.

Artykuł ten stanowi, że „kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Francja: Ponad 40 tys. zakażonych koronawirusem, zmarły kolejne 292 osoby

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby we Francji z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 292 osoby, czyli o 13 procent więcej niż dzień wcześniej - poinformował w niedzielę przedstawiciel ministerstwa zdrowia. Łącznie we Francji z powodu koronawirusa zmarło już 2606 osób.

Dyrektor generalny w resorcie zdrowia Jerome Salomon powiedział też, że liczba osób zakażonych wzrosła od soboty o 2599 i wynosi obecnie 40 174.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts