Ostróda: trzech pacjentów z koronawirusem w ciężkim stanie. Jedna osoba opuściła szpital

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Bru-nO

  

Trzech chorych przebywających w szpitalu zakaźnym w Ostródzie (warmińsko-mazurskie) ze zdiagnozowanym koronawirusem jest w stanie ciężkim; znajdują się na oddziale intensywnej opieki. Ostródzki szpital opuściła pierwsza osoba, która została wyleczona - poinformowali przedstawiciele placówki.

Konsultant wojewódzki z zakresu chorób zakaźnych dr Piotr Kocbach poinformował podczas konferencji prasowej przed ostródzkim szpitalem, że placówkę opuściła pacjentka "zero" w regionie.

"Po dwukrotnym wykonaniu badania, wynik pokazał, że jest wolna od wirusa; jest ozdrowieńcem"

- wyjaśnił dr Kocbach. Mieszkanka powiatu olsztyńskiego trafiła do szpitala dwa tygodnie temu. Miała niewielką gorączkę; była leczona wyłącznie objawowo. Podawano jej leki przeciwgorączkowe i nawadniające" - wyjaśnił Kocbach.

Dodał, że w ostródzkim szpitalu przebywa obecnie 29 pacjentów, z których trzech jest w stanie ciężkim. Są na oddziale intensywnej terapii i są podłączeni do respiratorów. Pacjenci nie mają chorób towarzyszących. To osoby, które przyjechały w ostatnich dniach z Austrii i Francji.

Prezes zarządu szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin dodał, że w środę do placówki dowieziono 8 respiratorów i w sumie są 24 łóżka wyposażone w ten sprzęt. W placówce jest 168 miejsc dla chorych i osób z podejrzeniem koronawirusa.

Dodał, że od wojewody warmińsko-mazurskiego szpital otrzymał kwotę 1,3 mln zł i została ona już prawie w 90 proc. wykorzystana. Wyjaśnił także, że personel mający kontakt z chorymi jest systematycznie badany. Do tej pory wszystkie testy są negatywne.

W czwartek rano służby wojewody poinformowały o trzech nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa w regionie. W sumie zachorowało na Warmii i Mazurach 36 osób; jedna wyzdrowiała.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts