Brytyjskie tabloidy spekulują, resort zdrowia ucina. Książę Karol musiał przejść test

/ Commander, U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet / Public domain

  

Brytyjski rząd wyjaśnił, że następca tronu, książę Walii Karol nie przeskoczył kolejki do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa. Jego objawy i ogólny stan zdrowia spełniły bowiem wymagane kryteria. Według źródeł z otoczenia księcia, jest on w dobrym nastroju, pracuje normalnie i otrzymał setki życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

W środę przed południem poinformowano, że 71-letni Karol uzyskał pozytywny wynik testu, ale choroba ma w jego przypadku łagodny przebieg i książę wraz z małżonką księżną Camillą, u której test nie wykazał obecności wirusa, przebywa w izolacji na zamku Balmoral w Szkocji.

Według źródeł z otoczenia księcia, jest on w dobrym nastroju, pracuje normalnie i otrzymał setki życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

Jednak w związku z łagodnymi objawami choroby w mediach społecznościowych pojawiły się pytania, dlaczego Karol został poddany testowi, skoro publiczna służba zdrowia NHS zaleca, by w takich przypadkach po prostu pozostać w domu i poddać się izolacji.

Sprawę poruszył też tabloid "Daily Star", według którego "wściekli pracownicy NHS żądają odpowiedzi dlaczego celebryci i rodzina królewska poddawani są testom, podczas gdy personel medyczny, który codziennie ryzykuje życiem nie może ich dostać".

Zapytany o tę kwestię wiceminister zdrowia Edward Argar wyjaśnił jednak, że przeprowadzenie testu było uzasadnione.

"Według mojego rozeznania, jego objawy, jego stan, spełniły te kryteria. Książę Walii nie przeskoczył kolejki"

- powiedział Argar stacji Sky News.

Jak się przypuszcza, od czasu zakażenia książę Karol nie widział się z matką, królową Elżbietą II, która obecnie wraz z mężem, księciem Filipem, przebywa na zamku w Windsorze.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts