Sławomir Peszko odchodzi z Lechii z winy klubu

Sławomir Peszko / lechia.pl

  

Sławomir Peszko nie jest już piłkarzem występującej w ekstraklasie Lechii Gdańsk. Ważny do 30 czerwca kontrakt 35-letniego skrzydłowego został decyzją Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN rozwiązany z winy klubu.

W przerwie zimowej Peszko, a także Rafał Wolski, Błażej Augustyn i Artur Sobiech, zwrócili się do Lechii z żądaniem uregulowania zaległości finansowych. W konsekwencji cała czwórka nie pojechała na zgrupowanie do Turcji, została odsunięta od treningów z pierwszym zespołem i dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Peszko opuszcza Lechię Gdańsk

Z tej możliwości pierwszy skorzystał Sobiech, który w połowie stycznia został piłkarzem rywalizującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk SK Stambuł.

Jako drugi z Lechii odszedł Wolski, który w rundzie jesiennej wystąpił w 16 meczach i zdobył jedną bramkę. 5 marca jego umowa, ze względu na kontraktowe zaległości, została rozwiązana z winy klubu, a na drugi dzień 27-letni środkowy pomocnik został zawodnikiem Wisły Płock.

Oświadczenie o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z winy Lechii złożył ponadto Peszko, jednak klub zwrócił się do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN o ustalenie jego bezskuteczności. Ostatecznie ten organ rozstrzygnął tę kwestię na korzyść byłego reprezentanta Polski.

W tym sezonie Peszko zagrał w 18 ligowych spotkaniach i strzelił trzy gole

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ważny krok w wykrywaniu koronawirusa. Testy dla wszystkich pacjentów i personelu medycznego!

  

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 - poinformował dziś Narodowy Fundusz Zdrowia. Taką możliwość wprowadza podpisana dziś nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ Adama Niedzielskiego dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dotychczasowe przepisy przewidywały, że NFZ rozlicza wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Dzięki wprowadzonym zmianom, testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (np. w szpitalu jednoimiennym) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem.

- To fundamentalna zmiana

 – podkreśla prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

[polecam:https://niezalezna.pl/320982-czy-terapia-innowacyjna-zastosowana-w-lublinie-pomoze-chorym-daje-bardzo-dobry-efekt]

- Znacznie poszerzamy możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w naszym kraju

 – dodaje.

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 72 901 próbek – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,9 tys. testów – podał resort.

[polecam:https://niezalezna.pl/321067-szumowski-nic-nie-wskazuje-na-to-zeby-epidemia-miala-wygasnac-w-najblizszych-tygodniach]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts