Koronawirus w Iranie: Blisko 2400 nowych przypadków zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

2 389 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 157 zgonów odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin w Iranie - poinformował dziś rzecznik rządu Kijanusz Dżahanpur. Liczba zainfekowanych od początku epidemii wzrosła do 29 406, a ofiar śmiertelnych do 2 234 - przekazał rzecznik, po raz kolejny wzywając Irańczyków do pozostania w domach w związku z epidemią.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani zapowiedział, że rozprzestrzenianie się wirusa zostanie powstrzymane za dwa tygodnie. Dodał, że podjęto dalsze kroki w celu złagodzenia wpływu epidemii na obywateli o niższych dochodach.

- Wyślemy dzisiaj list do najwyższego przywódcy Iranu z prośbą o zgodę na wycofanie 1 miliarda dolarów z irańskiego suwerennego funduszu majątkowego

- zadeklarował Rowhani na spotkaniu, transmitowanym na żywo w telewizji.

- Kwota ta zostanie wykorzystana, żeby pomóc osobom o niższych dochodach i naszej służbie zdrowia

- dodał. 

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei ma ostatnie słowo we wszystkich sprawach państwowych.

Iran - odcięty od międzynarodowych rynków kapitałowych i borykający się z poważnymi problemami finansowymi w związku z załamaniem cen ropy naftowej w następstwie amerykańskich sankcji - stara się chronić swoją gospodarkę przed pandemią koronawirusa - zauważa Reuters.

- Mimo że podlegamy surowym sankcjom USA nasza walka z epidemią koronawirusa trwa nadal i przezwyciężymy epidemię

 - zapewniał RowhaniWczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ważny krok w wykrywaniu koronawirusa. Testy dla wszystkich pacjentów i personelu medycznego!

  

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 - poinformował dziś Narodowy Fundusz Zdrowia. Taką możliwość wprowadza podpisana dziś nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ Adama Niedzielskiego dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dotychczasowe przepisy przewidywały, że NFZ rozlicza wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Dzięki wprowadzonym zmianom, testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (np. w szpitalu jednoimiennym) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem.

- To fundamentalna zmiana

 – podkreśla prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

[polecam:https://niezalezna.pl/320982-czy-terapia-innowacyjna-zastosowana-w-lublinie-pomoze-chorym-daje-bardzo-dobry-efekt]

- Znacznie poszerzamy możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w naszym kraju

 – dodaje.

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 72 901 próbek – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,9 tys. testów – podał resort.

[polecam:https://niezalezna.pl/321067-szumowski-nic-nie-wskazuje-na-to-zeby-epidemia-miala-wygasnac-w-najblizszych-tygodniach]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts