Kompletnie pijany wezwał karetkę, kłamał że ma objawy koronawirusa

/ pixabay

  

75-letni mężczyzna wezwał karetkę i kłamał, że ma wszystkie objawy koronawirusa. Ratownicy medyczni po zbadaniu stwierdzili, że jest zdrowy, ale kompletnie pijany. Wezwani na miejsce policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna lub areszt.

Rzecznik jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska poinformowała w czwartek, że w środę 75-letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i oznajmił, że przebywa w swoim mieszkaniu w Szklarskiej Porębie i ma wszystkie objawy koronawirusa.

Zespół pogotowia ratunkowego, który pojawił się w mieszkaniu mężczyzny, po jego przebadaniu stwierdził, iż 75-latek jest zdrowy i nie ma objawów choroby, ale za to jest kompletnie pijany. O bezpodstawnym wezwaniu medycy powiadomili policjantów. Funkcjonariusze z uwagi na stan upojenia, nie byli nawet w stanie przebadać go na zawartość alkoholu w organizmie

- powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że mężczyzna za swój nieodpowiedzialny wybryk odpowie teraz przed sądem, ponieważ funkcjonariusze sporządzili wniosek o jego ukaranie w myśl art. 66 Kodeksu wykroczeń.

Kodeks przewiduje, że "kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł"Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


W USA więcej ofiar niż w Chinach

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

Według danych Reutera w USA do wtorku z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 3393 osoby, więcej niż wykazały oficjalne statystyki w Chinach - 3305. Bilans ofiar śmiertelnych plasuje Stany Zjednoczone na trzecim miejscu po Włoszech i Hiszpanii.

W samym stanie Nowy Jork liczba zgonów spowodowanych Covid-19 wzrosła we wtorek do 1550, w poniedziałek bilans ten wynosił 1218.

Suma osób zakażonych koronawirusem w tym stanie wzrosła do 75795, dzień wcześniej było to 66497 przypadków - poinformował gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

Dodał, że zakażony koronawirusem jest jego brat Chris, który poddał się kwarantannie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts