Pijany kłamał, że ma koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

75-letni mężczyzna wezwał karetkę i kłamał, że ma wszystkie objawy koronawirusa. Ratownicy medyczni po zbadaniu stwierdzili, że jest zdrowy, ale kompletnie pijany. Wezwani na miejsce policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna lub areszt.

Rzecznik jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska poinformowała w czwartek, że w środę 75-letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i oznajmił, że przebywa w swoim mieszkaniu w Szklarskiej Porębie i ma wszystkie objawy koronawirusa.

"Zespół pogotowia ratunkowego, który pojawił się w mieszkaniu mężczyzny, po jego przebadaniu stwierdził, iż 75-latek jest zdrowy i nie ma objawów choroby, ale za to jest kompletnie pijany. O bezpodstawnym wezwaniu medycy powiadomili policjantów. Funkcjonariusze z uwagi na stan upojenia, nie byli nawet w stanie przebadać go na zawartość alkoholu w organizmie"

- powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że mężczyzna za swój nieodpowiedzialny wybryk odpowie teraz przed sądem, ponieważ funkcjonariusze sporządzili wniosek o jego ukaranie w myśl art. 66 Kodeksu wykroczeń.

Kodeks przewiduje, że "kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł".Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Bułgaria nie chce unijnej pomocy

/ pixabay.com

  

Bułgarski wicepremier do spraw ekonomicznych Tomisław Donczew poinformował, że jego kraj na razie nie zamierza skorzystać z ogłoszonych przez Komisję Europejską linii kredytowych na pokrycie części płac dotkniętych przez kryzys pracowników.

„Jeżeli będzie takie finansowanie na dogodnych warunkach, może skorzystamy. Na razie jednak nie. Udzieliliśmy środków na wsparcie firm, które zatrzymają pracowników. Zainteresowanie firm jest spore – tylko w pierwszych 48 godzinach zgłosiło się 260 firm”

– podkreślił.

Rządowy plan pomocy biznesowi o łącznej wartości 1 mld lewów (500 mln euro) przewiduje dla firm, niezwalniających pracowników wypłacanie im 60 proc. ich wynagrodzeń, a 40 proc. mają zapewnić same przedsiębiorstwa. Pracodawcy podkreślają jednak, że w rzeczywistości chodzi o pomoc wyłącznie w wysokości 23 proc. wynagrodzeń, ponieważ nie obejmuje ona ubezpieczeń pracowników.

W otwartym liście cztery największe organizacje pracodawców podkreśliły, że poniżej 1 proc. przedsiębiorstw widzi możliwość zachowania istniejących miejsc pracy przy pomocy rządowego planu.

Krajowy Sztab Operacyjny poinformował, że w kraju jest 498 zakażonych na Covid-19, ich liczba wzrosła w ostatniej dobie o 21. Liczba zgonów wynosi 17.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts