Kosiniak-Kamysz ocenia zachowanie PO: Niedobrze się dzieje, jeśli ktoś tak często zmienia zdanie

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Pomimo epidemii koronawirusa posłowie będą obradować w Sejmie. - Pierwsze sygnały były takie, że wszyscy członkowie prezydium poprą pomysł zdalnego prowadzenia obrad przez internet, który też proponował wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski. Wydawało się, że członkowie prezydium ze wszystkich partii, które są reprezentowane, się zgadzają - tak było w piątek. Mogliśmy dojść do konsensusu, podobnego, jak w europarlamencie, niestety się to nie udało - mówi w rozmowie z Lidią Lemaniak Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, szef klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska i kandydat PSL na prezydenta.

Dziś o godz. 14:00 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian regulaminu Sejmu. Posłowie będą pracowali w kilku salach.

Mimo stanu zagrożenia epidemicznego, który jest w Polsce, za tradycyjnym posiedzeniem Sejmu opowiedziała się Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

W rozmowie z Niezalezna.pl Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że PSL-Koalicja Polska "szukało kompromisowego rozwiązania, dlatego współpracowało na prezydium Sejmu".

Pierwsze sygnały były takie, że wszyscy członkowie prezydium poprą pomysł zdalnego prowadzenia obrad przez internet, który też proponował wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski. Wydawało się, że członkowie prezydium ze wszystkich partii, które są reprezentowane, się zgadzają - tak było w piątek. Mogliśmy dojść do konsensusu, podobnego, jak w europarlamencie, niestety się to nie udało. Jeśli nie ma konsensusu, to dzisiaj trzeba przegłosować zmiany w regulaminie Sejmu na sali posiedzeń, bo rozumiem, że w innym wypadku te decyzje mogłyby być kwestionowane. Chcąc być jak najbardziej rzetelnym w stanowieniu prawa, bez konsensusu trudno podejmować takie ryzyko i taki był wydźwięk kolejnego prezydium. Niestety, niedobrze się dzieje, jeśli ktoś tak często zmienia zdanie, bo wtedy trudno jest cokolwiek uzgodnić

- powiedział prezes PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że "ludzie czekają na pomoc, trzeba jak najszybciej przyjąć ustawę antykryzysową, ja nad nią pracuję".

Dzisiaj już o godz. 2:40 dostałem ustawę, od razu rozpoczęliśmy nad nią pracę w nocy. Mnie to interesuje, a nie jakieś "hocki klocki" i polityczne gierki, w które niektórzy chcą się zabawiać

- dodał.

Dopytywany przez Niezalezna.pl czy wszyscy posłowie PSL-Koalicji Polskiej wezmą udział w dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, odpowiedział, że "wszyscy posłowie PSL-Koalicji Polskiej na pewno nie wezmą udziału w tym posiedzeniu".

Dwie osoby są objęte kwarantanną, jest kilkoro posłów z grupy bardzo wysokiego ryzyka, po chorobach onkologicznych lub nawet w trakcie leczenia, z poważnymi schorzeniami. Każdy ma prawo zdecydować, ja nie mogę nikogo narazić na utratę zdrowia i życia

- wyjaśnił.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


W USA więcej ofiar niż w Chinach

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

Według danych Reutera w USA do wtorku z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 3393 osoby, więcej niż wykazały oficjalne statystyki w Chinach - 3305. Bilans ofiar śmiertelnych plasuje Stany Zjednoczone na trzecim miejscu po Włoszech i Hiszpanii.

W samym stanie Nowy Jork liczba zgonów spowodowanych Covid-19 wzrosła we wtorek do 1550, w poniedziałek bilans ten wynosił 1218.

Suma osób zakażonych koronawirusem w tym stanie wzrosła do 75795, dzień wcześniej było to 66497 przypadków - poinformował gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

Dodał, że zakażony koronawirusem jest jego brat Chris, który poddał się kwarantannie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts