Rumunia. Dymisja ministra zdrowia

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rumuński minister zdrowia Victor Costache oświadczył dziś, że podał się do dymisji i, że jego stanowisko obejmie jego dotychczasowy zastępca Nelu Tataru. Agencja Reutera zauważa, że do rezygnacji doszło w sytuacji epidemii koronawirusa. Costache nie udzielił żadnych wyjaśnień.

Władze Rumunii, w której potwierdzono do tej pory 906 zakażeń koronawirusem i 13 zgonów, 16 marca ogłosiły w kraju stan wyjątkowy w związku z epidemią.

Jak zauważa Reuters, szpitale w całym kraju skarżą się na brak sprzętu ochronnego dla personelu.

Od 16 marca rząd stopniowo wdrażał kolejne ograniczenia, mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje prawo, zgodnie z którym 15 lat więzienia grozi za zachowanie przyczyniające się do śmierci innej osoby na Covid-19.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Beskidy: w wyższych partiach gór wciąż zimowo

/ Opioła Jerzy (Poland) / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

  

W wyższych partiach Beskidów panuje zimowa aura. Na Babiej Górze leży 1 m śniegu. Z uwagi na epidemię koronawirusa wstęp do lasów i parków jest zakazany. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podali, że ruch turystyczny niemal zupełnie zamarł.

Jak poinformowali, na szlakach napotkać można pojedyncze osoby. Na szczęście nie doszło do żadnych wypadków, które wymagałyby interwencji goprowców. W obecnej sytuacji epidemicznej byłoby to niezwykle niebezpieczne. Wystąpiłoby bowiem potencjalne ryzyko zakażenia ratowników. Już samo podejrzenie tego może doprowadzić do konieczności kwarantanny całych zespołów goprowców z poszczególnych stacji ratunkowych.

W sobotę rano przy schroniskach na Markowych Szczawinach i Hali Miziowej temperatura wynosiła -1 st. C., a na Leskowcu i Przysłopie +4 st. C. W rejonie Leskowca śnieg leży w płatach, a na Przysłopie jego pokrywa wynosi ok. 10 cm. Na Hali Miziowej i Markowych Szczawinach jest go jeszcze 65 cm.

Na szczycie Babiej Góry leży do 1 m śniegu. Tam - w żlebach, kotłach oraz na wybranych bardzo stromych stokach - obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. "Wyzwolenie lawiny jest możliwe jedynie przy dużym obciążeniu dodatkowym w nielicznych miejscach na bardzo stromych stokach. Możliwe jest samoistne zejście małych i średnich lawin" – podali ratownicy GOPR w komunikacie.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts