W co gra PO i Konfederacja? Suski: Działanie celowe, aby zdestabilizować państwo

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Działanie Platformy Obywatelskiej i Konfederacji jest celowe. To nie tylko brak rozsądku, ale działanie celowe na to, żeby zdestabilizować państwo - mówi o dzisiejszym posiedzeniu Sejmu wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski.

Dzisiaj o godz. 14:00 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian regulaminu Sejmu. Posłowie będą pracowali w kilku salach.

Mimo stanu zagrożenia epidemicznego, jaki jest w Polsce, za tradycyjnym posiedzeniem Sejmu opowiedziała się Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

W ocenie wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PiS, Marka Suskiego, z którym rozmawiała Niezalezna.pl "działanie PO i Konfederacji jest celowe".

To nie tylko brak rozsądku, ale działanie celowe na to, żeby zdestabilizować państwo. W związku z tym trudno tutaj znaleźć jakieś inne słowa niż brak odpowiedzialności ze względu na swoje interesy polityczne, bo przecież w Parlamencie Europejskim PO zgodziła się na rozwiązania tego typu, a w Polsce nie, więc jest gorsza dla swoich obywateli, swoich posłów i swoich pracowników Sejmu, niż dla pracowników PE i obywateli UE.
To pokazuje, że ta partia ma naprawdę bardziej na uwadze interesy UE niż Polski

- dodał Marek Suski.

Dopytywany, ilu posłów PiS weźmie udział w dzisiejszym posiedzeniu, powiedział, że "zdecydowana większość".

Kilka osób nie weźmie udziału w tym posiedzeniu. Sytuacja jest taka, że kilku posłów jest w kwarantannie, oni w związku z tym nie przyjadą. Jest kilka osób, które mają choroby, w przypadku zarażenia koronawirusem powodują bardzo duże niebezpieczeństwo, no bo nie będziemy swoich kolegów i koleżanek narażać na takie niedogodności i niebezpieczeństwo, na jakie swoich posłów naraża PO

- mówił.

Zobaczymy, ile osób z PO przyjedzie na to posiedzenie, bo jednocześnie słyszałem, że mają jakieś apele, żeby zerwać kworum. Gdyby tak zrobili, to byłoby jasne, że to plan niszczenia Polski, bo inaczej nie da się tego określić

- dodał Suski.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoskie władze wydały nowe zalecenia. Dozwolony spacer rodzica z dziećmi w czasach epidemii

/ mattthlewafflecat

  

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch w nowym okólniku, wydanym we wtorek, zgodziło się na spacery jednego rodzica z małoletnimi dziećmi w czasach epidemii koronawirusa. Takie wyjścia dozwolone są jednak tylko w pobliżu domu.

„Pozwólcie dzieciom iść na spacer” - te apele rodziców powtarzały media, zwracając uwagę na konieczność umożliwienia najmłodszym wyjścia choćby na krótki spacer w tygodniach obowiązywania zakazu opuszczania domu bez uzasadnionego powodu.

Polemikę na tym tle wywołało zdarzenie z Florencji, gdzie wymierzono pierwszą we Włoszech karę w wysokości 400 euro ojcu, który wyszedł na spacer z 4-letnim synem, jadącym na rowerze.

MSW Włoch w nowym rozporządzeniu rozesłanym do lokalnych władz wyjaśniło, że dozwolone jest wyjście tylko jednego rodzica z małoletnimi dziećmi, a taki spacer traktowany jest jako aktywność ruchowa na świeżym powietrzu. Musi jednak, zastrzeżono, odbywać się ona w sąsiedztwie miejsca zamieszkania.

Z najnowszych danych docierających z Włoch wynika, że 837 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech. Liczba zmarłych od początku kryzysu w lutym wzrosła do 12428. Obecnie we Włoszech zakażonych wirusem jest ponad 77 tysięcy ludzi. Od poniedziałku zanotowano wzrost o 2107 przypadków.

[polecam:https://niezalezna.pl/320024-wlochy-osiagnely-szczyt-zakazen-specjalisci-teraz-liczba-chorych-powinna-sie-zmniejszac]

Pojawiają się jednak i pozytywne informacje. Z najnowszych danych wynika, że wyleczonych dotąd zostało już 15,7 tysięcy chorych.

[polecam:https://niezalezna.pl/320010-wlochy-nie-zyje-juz-66-lekarzy]

Wcześniej w ciągu dnia informowano, że Włochy weszły w fazę szczytu zakażeń. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts