Policja pomogła mężczyźnie na kwarantannie. "Będę to sobie zawsze cenił"

  

Policjanci sprawdzający, czy objęci obowiązkiem kwarantanny przestrzegają jej zasad, pomogli mężczyźnie mieszkającemu na Starym Mieście w Krakowie, który nie miał już jedzenie i picia. Zrobili zakupy w pobliskim sklepie, a prowiant zostawili pod drzwiami.

- To dla mnie wspaniała postawa i bezcenna pomoc w tym czasie kwarantanny

 – napisał obdarowany, w podziękowaniu przesłanym mailem do Komendanta Policji w Krakowie.

Mężczyzna został objęty kwarantanną po powrocie z zagranicy. Jak napisał jest osobą samotną, jego najbliższa rodzina mieszka w Gdańsku, a w kamienicy nie ma sąsiadów, gdyż znajdują się tam apartamenty na wynajem krótkoterminowy.

- W związku z brakiem turystów są puste, zatem w kamienicy jestem sam, nie ma mi kto pomóc

 - napisał mężczyzna. W sobotę wieczorem zabrakło mu już jedzenia i picia, a MOPS miał je dostarczyć następnego dnia. Mężczyzna poprosił więc funkcjonariuszy o kupienie czegoś do picia. Policjanci przynieśli też owoce i drobne artykuły spożywcze.

- Co było dla mnie niezwykle miłe, obaj Panowie powiedzieli, że nie oczekują zapłaty, a robią to dla mnie z serca, po prostu chcą mi pomóc. Mogłem dzięki Panom się napić, najeść i wytrwać do niedzieli

 – napisał obdarowany.

Mężczyzna poprosił komendanta o wyróżnienie i nagrodzenie policjantów: Karola Solarczyka i Rafała Kalicińskiego za ich "znaczącą pomoc, życzliwość, uprzejmość i serce dla mnie".

- Będę to sobie zawsze cenił

- podkreślił.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, funkcjonariusze, których pomoc była całkowicie bezinteresowna, byli mile zaskoczeni słowami mężczyzny.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts