Kościół i hipokryci

  

Jezus Chrystus przeszkadzał za życia i po zmartwychwstaniu. Nienawidzili go faryzeusze, miłośnicy pieniądza, polityczni gracze różnej maści i przeciwnicy żywej wiary. Mimo upływu dwóch tysięcy lat sytuacja się nie zmieniła.

Widać to zwłaszcza dzisiaj, gdy świat ogarnęła epidemia. Z jednej strony do Kościoła garną się ludzie i szukają kontaktu z Bogiem, co widać po wzroście oglądalności transmisji mszy świętych, z drugiej strony przedstawiciele wszelkiej maści lewactwa uważają, że należy zamykać kościoły. Przeszkadza im, że w świątyniach może się gromadzić pięć osób, a na spacerach mogą być tylko dwie. Hipokryzja aż bije po oczach – nie przeszkadzają im tłumy na zakupach (wystarczyło wejść wczoraj do pierwszego lepszego supermarketu), a przeszkadzają otwarte świątynie. Im bliżej Wielkiej Nocy, tym gwałtowniejsze protesty wrogów Kościoła. I chociaż zbliżające się święto Zmartwychwstania Pańskiego będzie inne niż poprzednie, to chrześcijanie będą w nim uczestniczyli, śledząc Triduum Paschalne w telewizji i przez internet; wierni pójdą także do kościołów. Bo prawdziwej, żywej wiary nie przemogą ani moce piekielne, ani ci, którzy chcieliby wymazać Kościół z naszego życia na zawsze.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts