Media chronią

  

Ostatnie dni pokazują, jak ważne w infrastrukturze o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa wspólnoty i państwa są media publiczne. Słowa uznania i wdzięczności należą się redakcjom Polskiej Agencji Prasowej, TVP Info i portalowi tej anteny, oddziałom regionalnym TVP, Polskiego Radia i rozgłośniom regionalnym – w tym trudnym czasie dowodzą, jak ważne w sytuacji zagrożenia są silne media publiczne.

Gdyby wyobrazić sobie, że Polacy są skazani tylko na przekaz, jaki serwuje TVN, związany z totalną opozycją, to widać, z jakim rozkołysaniem emocji, strachu i manipulacjami musiałaby radzić sobie w stanie epidemii polska wspólnota. Podważanie zaufania do instytucji państwa, szczucie na władzę, granie na strachu o zdrowie i życie, spekulacje o ukrywaniu faktycznej skali epidemii i codzienne żmudne rozbijanie scalającej się wobec zagrożenia wspólnoty – to katalog działań części komercyjnych mediów. Czas zarazy weryfikuje nie tylko klasę polityczną i stan państwa, weryfikuje też media. Znów, jak po Smoleńsku, widać, które starają się rozbijać wspólnotę, dezinformować i wywoływać negatywne emocje. Warto pamiętać, że w dobie wojny hybrydowej media publiczne to krytyczna infrastruktura państwa.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts