Rejs przez morowe powietrze

  

„Jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?” – tak brzmiał jeden z najzabawniejszych grepsów filmu „Rejs”. Okazuje się jednak, że sejmowa rzeczywistość znacznie przerosła poczucie humoru twórców filmowych.

Oto w czasie rozwijającej się epidemii koronawirusa sprzeciw polityków PO, do których dołączyli politycy rzekomo patriotycznej Konfederacji, uniemożliwił procedowanie niezbędnych ustaw za pomocą techniki cyfrowej i połączeń internetowych. Tym samym sprawił, że posiedzenie Sejmu będzie się musiało odbyć w trybie zwyczajnym. Podobne procedury zdołały wdrożyć inne parlamenty, z Parlamentem Europejskim na czele, wszędzie pomimo braku stosownych regulacji dotyczących zdalnych obrad, bo też nikt na świecie nie przewidział rzeczywistości czasu zarazy. Istotą demokratycznych procedur jest możliwość oddania głosu i wzięcia udziału w debacie przez wszystkich przedstawicieli narodu, a nie formalna zgodność z literą sejmowych regulaminów. Upór proniemieckiej i prorosyjskiej części opozycji w dość formalnej przecież kwestii zwiastuje kolejne próby sparaliżowania koniecznej działalności polskiego państwa i następnych ciamajdanów.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts