Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie. MKOL ma plan dotyczący Tokio

Nowy termin igrzysk w Tokio ma zostać ustalony w ciągu czterech tygodni i prawdopodobnie będzie to przełom lipca i sierpnia - donosi japońska gazeta "Yomiuri Shimbun", powołując się na Johna Coatesa, szefa Komisji Koordynacyjnej MKOl.

olympic.org

Celem jest, aby igrzyska odbyły się między dwoma wielkoszlemowymi turniejami tenisowymi - kończącym się w lipcu Wimbledonem oraz zaczynającym pod koniec sierpnia US Open. Oczywiście zakładając, że rozgrywki te nie zostaną odwołane, co na chwilę obecną również nie jest wykluczone.

Ten scenariusz jest jednak możliwy tylko pod warunkiem, że przesunięte zostaną mistrzostwa świata w pływaniu (16 lipca - 1 sierpnia w Fukuoce) oraz lekkiej atletyce (6-15 sierpnia w Eugene). Kierujący World Athletics Sebastian Coe już wcześniej stwierdził, że w razie konieczności jest możliwe przesunięcie mistrzostw na 2022 rok.

Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie? Prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia 2021

MKOl decyzję o przełożeniu igrzysk na 2021 rok podjął we wtorek. To wydarzeniem bez precedensu w historii ruchu olimpijskiego. W przeszłości tę największą imprezę sportową odwołano w latach 1916, 1940 i 1944 z powodu I i II wojny światowej, ale nigdy wcześniej nie zmieniono jej daty.

Pierwotnie igrzyska w Tokio miały się odbyć w dniach 24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku, ale pandemia koronawirusa storpedowała praktycznie wszystkie poprzedzające je zawody sportowe, w tym część kwalifikacji olimpijskich.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#igrzyska olimpijskie #Tokio 2020 #koronawirus

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo