Już 15 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce! Łączna liczba zakażeń wzrosła do 1085

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Mamy kolejne 34 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Niestety, jest też kolejna ofiara śmiertelna COVID-19 w naszym kraju. To 67-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Koszalinie.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że są 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To pacjenci z województw: lubelskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego.

Niestety, poinformowano także o kolejnej ofierze śmiertelnej COVID-19 w Polsce. To 67-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Koszalinie. Zmarł także inny zakażony pacjent, ale przyczyną zgonu nie był koronawirus, więc nie wliczono go do oficjalnych statystyk. 

W Polsce mamy już 1085 przypadków koronawirusa, zmarło 15 pacjentów. 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji HubeiWczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MZ, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts