#zostańwdomu i oglądaj filmy!

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/renateko

  

Epidemia zmusza nas wszystkich do pozostania w domach przez kolejne dni. Jesteśmy w tym razem, dlatego przygotowaliśmy kilka filmowych inspiracji na ten czas – mroczne kryminały, filmy, dzięki którym uczcicie Miesiąc Historii Kobiet i takie, które poprawią wam humor.

Szpiedzy, tajemnice, morderstwa

Jeśli jesteście fanami kryminalnych historii, mamy dla was szeroki wybór produkcji – od kina szpiegowskiego z akcją w zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki, przez adaptację bestsellerowej powieści, po tajemnice nowojorskiej śmietanki towarzyskiej.

W pierwszej kolejności polecamy ubiegłoroczną premierę, czyli „Ukrytą grę” w reżyserii Łukasza Kośmickiego z Billem Pullmanem w roli głównej. Film jest już dostępny na Player.pl . Tytuł ten otrzymał Nagrodę Specjalną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za “propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego”. W pozostałych rolach wystąpili: Robert Więckiewicz (który za tę rolę otrzymał Orła – Polską Nagrodę Filmową), Lotte Verbeek, James Bloor, Corey Johnson.

Wieczory z kryminałem idealnie uzupełnią seanse filmów:

  • „Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz – adaptacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Film dostępny w serwisach: Player.pl, Netflix i Ipla
  • „Sługi boże”, reż. Mariusz Gawryś – akcja rozpoczyna się od śmierci młodej dziewczyny, która rzuca się z wieży kościoła we Wrocławiu; w rolach głównych Bartłomiej Topa, Julia Kijowska i Małgorzata Foremniak. Film dostępny w serwisie Ipla.
  • „Tajemnice Manhattanu”, reż. Brian deCubellis – Nowy Jork w stylistyce kina noir, w rolach głównych Adrien Brody i Yvonne Strachovski. Film dostępny w serwisie Ipla.

Siła kobiet

Marzec to Miesiąc Historii Kobiet, dlatego proponujemy, żeby jego ostatnie dni spędzić z filmowymi bohaterkami. Maria Linde ze „Słodkiego końca dnia” to polska noblistka, która swoją kontrowersyjną wypowiedzią o terroryzmie naraża się całemu miastu i światu kultury. Anka, bohaterka „53 wojen”, jest żoną reportera wojennego, która życie w nieustannym napięciu przypłaca chorobą żołnierzy – PTSD. Janina Duszejko z „Pokotu”, adaptacji powieści Olgi Tokarczuk, to niespokojna dusza, emerytowana inżynierka i wojowniczka o prawa zwierząt. Michalina Wisłocka, bohaterka „Sztuki kochania” to synonim rewolucji seksualnej peerelowskiej Polski. „Papusza”, czyli Bronisława Wajs, to najsłynniejsza romska poetka, o której pamięć przywrócił film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. 

Filmy dostępne w serwisach:

  • „Słodki koniec dnia”, reż. Jacek Boruch – Player.pl, Vod.pl„53 wojny”, reż. Ewa Bukowska – Player.pl, Ipla, Vod.pl.
  • „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, reż. Maria Sadowska – Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl
  • „Papusza”, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze – Netflix, Ipla, Vod.pl.

Filmy na poprawę humoru

Na koniec coś, co sprawdza się zawsze, a co szczególnie polecamy teraz – filmy, które tchną nadzieję, wywołają uśmiech na twarzy i przypomną, że „jeszcze w zielone gramy”. „Król życia” udowadnia ile jest prawdy w powiedzeniu, że szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów - główny bohater (w tej roli Robert Więckiewicz) roztacza taką pozytywną aurę, gdy na nowo odnajduje radość życia. „Po prostu przyjaźń” przypomni, jak ważni są przyjaciele. „Plan B” pokaże, że nawet gdy świat wydaje nam się walić na głowę, zawsze możemy dostać od życia nową szansę. „Excentrycy, po słonecznej stronie ulicy” to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, historia króla i królowej swingu, którzy nawet w siermiężnej rzeczywistości potrafili być barwnymi ptakami. 

Filmy dostępne w serwisach:

  • „Król życia”, reż. Jerzy Zieliński – Netflix, Ipla
  • „Po prostu przyjaźń”, reż. Filip Zylber – Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl
  • „Plan B”, reż. Kinga Dębska – Netflix, Ipla, Vod.pl
  • „Excentrycy, po słonecznej stronie ulicy”, reż. Janusz Majewski – Netflix, Ipla, Vod.pl


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: materiały prasowe, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts