Dziś kolejne "Loty do domu". Polacy wrócą m.in. z Londynu i Madrytu

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dziś odbędzie się 7 lotów czarterowych do Warszawy z Polakami, którzy z całego świata chcą wrócić do kraju; loty odbędą się m.in. z Bali, Kolombo, Londynu, Madrytu czy Malediwów - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dziś w ramach akcji "LOT do domu" planowane są loty czarterowe do Warszawy z: Denpasar (Bali - Indonezja), Male (Malediwy), Kolombo (Sri Lanka), Brukseli (Belgia), Londynu (Wielka Brytania), Genewy (Szwajcaria), Madrytu (Hiszpania).

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoskie władze wydały nowe zalecenia. Dozwolony spacer rodzica z dziećmi w czasach epidemii

/ mattthlewafflecat

  

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch w nowym okólniku, wydanym we wtorek, zgodziło się na spacery jednego rodzica z małoletnimi dziećmi w czasach epidemii koronawirusa. Takie wyjścia dozwolone są jednak tylko w pobliżu domu.

„Pozwólcie dzieciom iść na spacer” - te apele rodziców powtarzały media, zwracając uwagę na konieczność umożliwienia najmłodszym wyjścia choćby na krótki spacer w tygodniach obowiązywania zakazu opuszczania domu bez uzasadnionego powodu.

Polemikę na tym tle wywołało zdarzenie z Florencji, gdzie wymierzono pierwszą we Włoszech karę w wysokości 400 euro ojcu, który wyszedł na spacer z 4-letnim synem, jadącym na rowerze.

MSW Włoch w nowym rozporządzeniu rozesłanym do lokalnych władz wyjaśniło, że dozwolone jest wyjście tylko jednego rodzica z małoletnimi dziećmi, a taki spacer traktowany jest jako aktywność ruchowa na świeżym powietrzu. Musi jednak, zastrzeżono, odbywać się ona w sąsiedztwie miejsca zamieszkania.

Z najnowszych danych docierających z Włoch wynika, że 837 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech. Liczba zmarłych od początku kryzysu w lutym wzrosła do 12428. Obecnie we Włoszech zakażonych wirusem jest ponad 77 tysięcy ludzi. Od poniedziałku zanotowano wzrost o 2107 przypadków.

[polecam:https://niezalezna.pl/320024-wlochy-osiagnely-szczyt-zakazen-specjalisci-teraz-liczba-chorych-powinna-sie-zmniejszac]

Pojawiają się jednak i pozytywne informacje. Z najnowszych danych wynika, że wyleczonych dotąd zostało już 15,7 tysięcy chorych.

[polecam:https://niezalezna.pl/320010-wlochy-nie-zyje-juz-66-lekarzy]

Wcześniej w ciągu dnia informowano, że Włochy weszły w fazę szczytu zakażeń. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts