Kryzys trwa, przedsiębiorcy czekają na ratunek. A Giertych? Wzywa opozycję: "Zerwijcie kworum"

Roman Giertych / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Trwa kryzys związany z koronawirusem, przedsiębiorcy w całej Polsce czekają, aż Sejm przyjmie rozwiązania "Tarczy Antykryzysowej", a co na to Roman Giertych? - Zerwijcie kworum - apeluje do opozycji. Takie rozwiązanie pozostawiłoby bez pomocy wiele osób i doprowadziło w praktyce do upadku dużej liczby małych i średnich firm.

Rząd przedstawił wczoraj pakiet rozwiązań, które mają przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. Głównymi celami rozwiązań mają być m.in. ochrona zatrudnienia czy zachowanie płynności finansowej w firmach. Pakiet nazwano "Tarczą Antykryzysową". To właśnie w tej sprawie w tym tygodniu obradował będzie Sejm. Choć tysiące polskich przedsiębiorców czekają na ratunek, to niektórzy chcą, by... opozycja zerwała kworum. Takie wskazówki przekazuje m.in. Roman Giertych. 

- Apeluję do całej opozycji o zerwanie kworum w Sejmie do czasu wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia wyborów na prezydenta RP

- napisał na Twitterze Giertych. 

Okazało się jednak, że Giertych ma niewielu zwolenników swojego pomysłu. Komentarze pisali m.in. przedsiębiorcy, którzy czekają na tarczę antykryzysową, jako szybką pomoc w obecnej sytuacji. "Mało przedsiębiorców prowadzi dochodowe kancelarie adwokackie i nie zrobili sobie zapasów gotówki" - napisał jeden z internautów. 

- Na ten wpis czekałem. Opozycja mówi wprost: nie obchodzą nas Polacy i jacyś przedsiębiorcy. Najważniejsza jest - parafrazując Ewę Kopacz - moja polityka, moja partia, moja rodzina, mój paśnik

- podsumował wpis Giertycha dziennikarz "Gazety Polskiej" Jacek Liziniewicz. 

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dobowy bilans epidemii w Niemczech

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Kai_Vogel

  

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 145 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dzisiaj Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 1017. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 6 174 i wynosi 79 696.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts