Liga na PlayStation. Piłkarze rozgrywają mecze na konsolach

W czasie, gdy piłkarskie rozgrywki w Niemczech są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa, zawodnicy 26 klubów Bundesligi i jej zaplecza rozegrają turniej w FIFA 20 na konsolach PlayStation 4. Podobny turniej rozegrano już w Hiszpanii. Zwycięzcą okazał się Marco Asensio z Realu Madryt.

twitter.com/marcoasensio10

Każdy zespół będzie reprezentowany przez jednego profesjonalnego piłkarza i drugą osobę związaną z klubem (może to być także inny zawodnik). Mecze będą rozgrywane przez internet systemem pucharowym. W "Bundesliga Home Challenge" udział wezmą m.in. Borussia Dortmund, RB Lipsk czy Bayer Leverkusen. Zabraknie reprezentantów "prawdziwego" mistrza Niemiec - Bayernu Monachium.

W Hiszpanii wirtualne mistrzostwo zdobył Real Madryt

W podobny sposób wirtualne mistrzostwo Hiszpanii wywalczył Real Madryt. Transmitowany w internecie turniej miał charakter charytatywny, a cały zysk przeznaczono na walkę z pandemią. Oficjalnie wsparły go władze LaLiga, ale Barcelona i Mallorca nie wzięły udziału. Przeszkodziły względy prawne, bo oba kluby mają podpisane umowy z wydawcą konkurencyjnej dla FIFY gry - Pro Evolution Soccer.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#FIFA #PlayStation #Bundesliga #LaLiga

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo