Tajlandia: Kolejne 111 zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W Tajlandii w ciągu minionej doby odnotowano 111 kolejnych zakażeń koronawirusem - poinformował dziś rząd tego kraju na Twitterze. Do 1045 wzrosła tym samym liczba osób zainfekowanych od początku epidemii. Dotąd w kraju odnotowano cztery przypadki śmiertelne.

W związku z epidemią koronawirusa w Tajlandii zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Władze ustanowiły punkty kontrolne na głównych drogach łączących prowincje, aby zwiększyć badania przesiewowe w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa - podaje agencja Reutera.

Do kraju nie mogą wjeżdżać cudzoziemcy, którzy nie mają prawa stałego pobytu.

Od początku pandemii na świecie zakażonych zostało ponad 470 tys. ludzi, a ponad 21 tys. zmarło - wynika z zestawienia Reutera.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ważny komunikat Izby Aptekarskiej: Nie ma powodu robić zapasów leków „na wszelki wypadek”

/ Pexels; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Naczelna Izba Aptekarska odpowiada na podany w sensacyjnym tonie artykuł Onetu zatytułowany„Czy w Polsce zabraknie leków”. Tomasz Leleno, rzecznik Izby zapewnia, że apteki dysponują zapasami leków na najbliższe miesiące. Nie ma więc realnego zagrożenia ani powodu, dla którego pacjenci powinni robić zakupy „na wszelki wypadek” - tłumaczy.

Obecnie #apteki dysponują odpowiednimi zapasami #leki na najbliższe miesiące. Nie ma więc realnego zagrożenia ani powodu, dla którego #pacjenci powinni robić zakupy „na wszelki wypadek”.
- napisał na Twitterze Leleno.
 

O to, by pacjenci nie kupowali leków na zapas apelował niedawno samorząd lekarski. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja prosił, by społeczeństwo nie gromadziło dużych zapasów leków na wszelki wypadek czy na później.

Nie wykupujcie w aptekach leków na zapas w ilościach, które starczą na rok czy dwa. Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe nie chronią przez zakażeniem wirusowym i nie należy ich przyjmować „na wszelki wypadek”.
- podkreślił prezes NRL.

Zaapelował też, by nie robić nadmiernych zapasów leków, które przyjmują osoby przewlekle chore. Matyja wyjaśnił, że nawet kilkutygodniowe wzmożenie zakupów leków może spowodować przerwanie łańcucha dostaw i spowodowanie kryzysu dostępności do produktów leczniczych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts