Strumieniowi giganci wesprą artystów. Miliony dolarów dla twórców dotkniętych wybuchem COVID-19

/ Nikolay Frochokin

  

Spotify chce pomóc muzykom dotkniętym epidemią koronawirusa. Firma zobowiązała się przekazać na ten cel do 10 mln USD. Strumieniowy gigant przesyłający muzykę w sieci będzie  dokładał się do każdej darowizny przekazanej publicznie za pośrednictwem strony COVID-19 Music Relief.

Firma poinformowała, że uruchamia narzędzie, które umożliwi artystom linkowanie z aplikacji do alternatywnych stron z darowiznami. Niektóre funkcje oraz narzędzia serwisu będą teraz również bezpłatne.

SoundBetter tymczasowo rezygnuje z udziału w przychodach, opartej na chmurze platformie do nagrywania Soundtrap oraz oferuje bezpłatne wersje próbne dla nauczycieli, a aplikacja do tworzenia podcastów Anchor rezygnuje z opłat za funkcję wsparcia słuchacza.

Spotify współpracuje przy tej inicjatywie z takimi organizacjami muzycznymi jak: MusiCares, PRS Foundation i Help Musicians. Nie jest to jedyna firma, która stara się wspierać osoby z branż kreatywnych w pandemii koronawirusa.

Performing Rights Society for Music (PRS For Music) uruchomiło fundusz pomocy doraźnej we współpracy z Funduszem Członków PRS i Fundacją PRS. Dotacje w wysokości do 1000 £ (około 1200 USD) będą dostępne dla tych, którzy są członkiem przez co najmniej dwa lata i zarobili ponad 500 £ w ciągu ostatnich dwóch lat.

Andrea C Martin, dyrektor zarządzający PRS For Music, powiedział: „Nasi członkowie są zagrożeni, ponieważ wiele części sceny muzycznej przestaje funkcjonować. Oczekują od PRS przywództwa, wsparcia i bycia najlepszą i najbardziej zaufaną organizacją zbiorowego zarządzania na świecie. Członkowie muszą jeść, wspierać rodziny i płacić czynsze - bez wsparcia branży przyszłość jest trudna w tym okropnym czasie. Razem będziemy mogli sobie z tym poradzić”.

W ubiegłym tygodniu gigant transmisji strumieniowej Netflix uruchomił fundusz pomocy związany z epidemią koronawirusa w wysokości 100 milionów dolarów (84 miliony funtów), jest on przeznaczony dla osób które straciły bądź zawiesiły pracę w branży telewizyjnej i filmowej.

Większość środków zostanie przeznaczona na obsadę i ekipę dotkniętą opóźnieniem produkcji Netflixa, w tym Russian Doll, Wiedźmina i wszystkich swoich scenariuszy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,news.sky.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tysiąc litrów płynów do dezynfekcji dla szpitala

/ Facebook/MPS International Koszalin - wiodący polski producent kosmetyków i opakowań

  

Szpital wojewódzki i hospicjum w Koszalinie otrzymały od spółki MPS International, producenta kosmetyków i opakowań, blisko 1000 litrów płynów do dezynfekcji, żeli i maseł do ciała. Zarząd firmy zadeklarował, że w razie potrzeby przekaże kolejną partię kosmetyków.

O przekazaniu przez MPS International Szpitalowi Wojewódzkiemu w Koszalinie prawie 900 litrów płynów do dezynfekcji, żeli do mycia, m.in. rąk, i masła do ciała oraz 90 litrów tego typu kosmetyków Hospicjum im. św. M. Kolbego w Koszalinie poinformował szef promocji spółki Marcin Napierała.

W przesłanym komunikacie prezes MPS International Wanda Stypułkowska zaznaczyła, że taki miks przekazanych produktów ma pomóc personelowi medycznemu nie tylko w dezynfekcji, ale też w zabezpieczeniu dłoni przed nadmiernym przesuszeniem.

"Jako producent kosmetyków i opakowań, czujemy, że pracujemy w ważnej społecznie branży. (…) Chcemy jednak zrobić coś więcej (…). Pandemia dotyka nas wszystkich, każdy odczuwa na własnej skórze wprowadzone ograniczenia i restrykcje. Ale skuteczna walka z wirusem nie byłaby możliwa, gdyby nie pełna poświęcenia praca personelu medycznego"

– powiedziała cytowana w komunikacie Stypułkowska, tłumacząc wsparcie dla pracowników ochrony zdrowia.

Zaznaczyła przy tym, że zarząd firmy przekaże kolejną partię kosmetyków, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

Transport palet z ponad czterema tysiącami sztuk opakowań kosmetyków nieodpłatnie zapewnił partner logistyczny MPS International firma Raben.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts