Firma poinformowała, że uruchamia narzędzie, które umożliwi artystom linkowanie z aplikacji do alternatywnych stron z darowiznami. Niektóre funkcje oraz narzędzia serwisu będą teraz również bezpłatne.

SoundBetter tymczasowo rezygnuje z udziału w przychodach, opartej na chmurze platformie do nagrywania Soundtrap oraz oferuje bezpłatne wersje próbne dla nauczycieli, a aplikacja do tworzenia podcastów Anchor rezygnuje z opłat za funkcję wsparcia słuchacza.

Spotify współpracuje przy tej inicjatywie z takimi organizacjami muzycznymi jak: MusiCares, PRS Foundation i Help Musicians. Nie jest to jedyna firma, która stara się wspierać osoby z branż kreatywnych w pandemii koronawirusa.

Performing Rights Society for Music (PRS For Music) uruchomiło fundusz pomocy doraźnej we współpracy z Funduszem Członków PRS i Fundacją PRS. Dotacje w wysokości do 1000 £ (około 1200 USD) będą dostępne dla tych, którzy są członkiem przez co najmniej dwa lata i zarobili ponad 500 £ w ciągu ostatnich dwóch lat.

Andrea C Martin, dyrektor zarządzający PRS For Music, powiedział: „Nasi członkowie są zagrożeni, ponieważ wiele części sceny muzycznej przestaje funkcjonować. Oczekują od PRS przywództwa, wsparcia i bycia najlepszą i najbardziej zaufaną organizacją zbiorowego zarządzania na świecie. Członkowie muszą jeść, wspierać rodziny i płacić czynsze - bez wsparcia branży przyszłość jest trudna w tym okropnym czasie. Razem będziemy mogli sobie z tym poradzić”.

W ubiegłym tygodniu gigant transmisji strumieniowej Netflix uruchomił fundusz pomocy związany z epidemią koronawirusa w wysokości 100 milionów dolarów (84 miliony funtów), jest on przeznaczony dla osób które straciły bądź zawiesiły pracę w branży telewizyjnej i filmowej.

Większość środków zostanie przeznaczona na obsadę i ekipę dotkniętą opóźnieniem produkcji Netflixa, w tym Russian Doll, Wiedźmina i wszystkich swoich scenariuszy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.